سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

فراخوان دهمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج در اردبیل - خبر

 

 

فراخوان دهمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج در اردبیل

مدیر انجمن ادبیات داستانی سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل گفت: علاقمندان به حوزه ادبیات داستانی می توانند آثار خود را حداکثر تا ۱۵ آذر به دبیرخانه این جشنواره تحویل دهند.

فراخوان دهمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج در اردبیل

مهرداد جلیلی‌کیا اظهار کرد: در راستای تحقق جهش تولیدات فرهنگی و هنری انجمن ادبیات داستانی بسیج هنرمندان استان اردبیل از نویسندگان دعوت می‌کند تا در دهمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج هنرمندان شرکت کنند.

وی افزود: این جشنواره در راستای تقویت آثار ادبی در حیطه ادبیات داستانی بسیج شکل گرفته است.

مدیر انجمن ادبیات داستانی سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند داستان‌های کوتاه خود را با محوریت‌های ذکر شده در پوستر برنامه به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

جلیلی‌کیا عنوان کرد: برگزاری جشنواره ادبیات داستانی بسیج تجربه دیگری است از حضور پرشور مردمی در جبهه فرهنگی که حضوری متعهدانه برای ثبت حماسه عاشورایی یاران امام خمینی(ره) رقم می‌خورد و اکنون سن ادوار این رزمایش فرهنگی به دهمین دوره رسیده است.

وی با اشاره به اهداف و رسالت‌های مهم جشنواره اشاره کرد و گفت: جوان‌گرایی در بین داوران و کشف استعدادهای خلاق در حوزه نویسندگی از مناطق محروم استان به‌منظور حمایت، آموزش و تربیت نیرو در جهت تقویت جریان ادبی انقلاب اسلامی و تقویت حوزه ادبیات داستانی و ادبیات داستانی متعدد از جمله اهداف مهم این جشنواره است.

مدیر انجمن ادبیات داستانی سازمان بسیح هنرمندان استان اردبیل بیان کرد: دبیرخانه جشنواره مجموعه‌ای از آثار داستانی منتخب را در قالب کتاب منتشر خواهد کرد و آثار داستانی در دو گروه سنی نوجوان حداکثر ۱۷ سال و بزرگسال بالای ۱۷ سال مورد ارزیابی قرار داده خواهد شد.