جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

فراخوان جشنواره تئاتر استانی اردبیل/ اول آذرماه آخرین مهلت ارسال آثار - خبر

 

 

فراخوان جشنواره تئاتر استانی اردبیل/ اول آذرماه آخرین مهلت ارسال آثار

فراخوان بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر استانی اردبیل، توسط شورای سیاست‌گذاری این رویداد منتشر شد.

فراخوان جشنواره تئاتر استانی اردبیل/ اول آذرماه آخرین مهلت ارسال آثار

فراخوان بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر استانی اردبیل، توسط شورای سیاست‌گذاری این رویداد منتشر شد.

این جشنواره توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی کشور، انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل برگزار می‌شود و با توجه به اهمیت نقش و جایگاه هنر نمایش در شرایط دشوار اجتماعی و شیوع بیماری کرونا، این رویداد با هدف توسعه، تداوم و بقاء هنرهای نمایشی با استفاده از ظرفیت فضای مجازی برگزار خواهد شد.

اولویت‌های موضوعی جشنواره

موضوع و مضمون آثار ارائه‌شده آزاد است و موضوعاتی همچون نگاه ویژه و هنرمندانه به شعار سال ۱۳۹۹«جهش تولید»، آسیب‌های اجتماعی، ایجاد روحیه نشاط و امیدبخشی در جامعه و تکریم کادر درمان با توجه به آثار مخرب روانی ناشی از شیوع ویروس کرونا، بهره‌گیری از مفاهیم و جلوه‌های تاریخی، فرهنگی و ادبی و آداب و سنت‌های منطقه و موضوع فرهنگ ایثار و شهادت و موضوعات مرتبط با مفاهیم دینی و قرآنی از اولویت برخوردار بوده و مورد تأکید جشنواره است.

شرایط حضور در جشنواره استانی

آثار جشنواره به نمایش‌های صحنه‌­ای و ایرانی اختصاص دارد و حضور متون اقتباسی (آداپته شده ایرانی)، منوط به ذکر دقیق مشخصات اصلی اثر، نوع اقتباس و با اخذ مجوز از نویسنده و یا ناشر و مترجم به صورتی که حقوق صاحب اثر حفظ شود، می‌باشد که مسؤولیت هرگونه عدم شفاف‌سازی و رعایت نکردن این موارد به عهده نویسنده و کارگردان خواهد بود و اخذ مجوز کتبی نویسنده، مترجم و یا ناشر برای شرکت در جشنواره تئاتر استانی از سوی کارگردان و ارائه به دبیرخانه جشنواره الزامی اعلام شده است.

همچنین آثاری که بعد از اتمام بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی در سال ۹۸ حداقل ۵ نوبت اجرای عمومی داشته باشند، می‌توانند متقاضی حضور در این جشنواره باشند.

آثاری که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا موفق به اجرای عمومی نشده‌اند، در صورتی‌ که از سوی شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش، موفق به اخذ مجوز اجرای عمومی باشند، با ارائه تعهد اجرای عمومی، پس از مساعد شدن شرایط و وضعیت سفید کرونا در استان برابر برنامه تنظیمی اداره کل اجرای عمومی خواهند داشت.

در این فراخوان تأکید شده است: چنانچه در هر مرحله از انتخاب آثار، مغایرتی با شرایط فراخوان و شیوه‌نامه برگزاری این جشنواره اثبات شود،گروه نمایشی موردنظر از فرایند جشنواره حذف خواهد شد.