جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

فاز دوم کارخانه آرتاویل تایر اردبیل آماده افتتاح است - خبر

 

 

فاز دوم کارخانه آرتاویل تایر اردبیل آماده افتتاح است

استاندار اردبیل گفت: فاز ۲ واحد تولید لاستیک کارخانه آرتاویل تایر آماده افتتاح است.

فاز دوم کارخانه آرتاویل تایر اردبیل آماده افتتاح است

اکبر بهنامجو اظهار داشت: کلیه دستگاههای نصب شده مراحل آزمایش را طی می کنند و کارشناسان این واحد با تلاش شبانه روزی بر عملیات اجرا نظارت دارند.

وی تصریح کرد: این فاز از کارخانه ظرفیت تولید سالانه 300 هزار حلقه لاستیک کامیون و اتوبوس را دارا است و میزان سرمایه گذاری در این واحد 60 میلیون دلار ارزی و 300 میلیارد تومان است و در این واحد بیش از 400 نفر جذب و مشغول  کار می‌شوند.
 

استاندار اردبیل اظهار کرد:  بر اساس اذعان سرمایه‌گذار این کارخانه، فاز سوم واحد نیز با همکاری دولت و بانک‌ها و با محوریت تولید لاستیک برای ماشین های راهسازی اجرا می‌شود.

بهنامجو گفت: در حال حاضر بیشتر لاستیک مورد نیاز ماشین‌های راهسازی از خارج از کشور وارد می‌شود و با راه اندازی واحد تولید لاستیک این ماشین‌ها در داخل، 85 درصد نیاز داخلی از این کارخانه تامین می‌شود.

تامین زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی نمین تسریع می‌شود

مدیرکل دفتر فنی استانداری اردبیل بر تسریع در تامین زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی نمین تاکید کرد.

 موسی کنعانپور تصریح کرد: راه، آب، برق و گاز از جمله زیرساخت‌های ضروری برای حضور سرمایه گذاران است و لازم است دستگاه های مربوطه روند تامین این زیرساخت ها را تسهیل کنند.

وی افزود: ایجاد واحدهای بزرگ صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی علاوه بر ایجاد اشتغال در رشد اقتصادی و صادرات نیز تاثیر بالایی دارد و باید تلاش کنیم زیرساخت های لازم برای ورود سرمایه گذاران را به این منطقه تامین کنیم.