جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

فاز دوم ناحیه صنعتی نیر ایجاد می‌شود - خبر

 

 

فاز دوم ناحیه صنعتی نیر ایجاد می‌شود

سرپرست فرمانداری نیر با اشاره به اشباع شدن ناحیه صنعتی نیر و نبود زمین برای سرمایه‌گذاران اقتصادی گفت: چهار قطعه زمین در اطراف ناحیه صنعتی نیر برای ایجاد فاز دوم ناحیه صنعتی شهر نیر تامین شده است.

فاز دوم ناحیه صنعتی نیر ایجاد می‌شود
شجاع اقبالی گفت: زمین‌های مورد نظر در بخش کوراییم نیز برای ایجاد ناحیه صنعتی در نظر گرفته شده و بزودی ناحیه صنعتی در این بخش نیز ایجاد خواهد شد.
 
وی افزود: با راه‌اندازی ناحیه صنعتی کوراییم فرصت راه‌اندازی تعدادی از صنایع در محدوده شهر کوراییم فراهم می‌شود. 
 
اقبالی از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت صمت و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را توسعه صنعتی مناطق کم‌برخوردار و کمتر توسعه‌یافته کشور دانست و گفت: با تحقق این موضوع فرصت‌های شغلی برابر ایجاد شده و تولید صنعت به شهرستان‌های کوچک و مناطق محروم از جمله شهرستان نیر و بخش کوراییم انتقال می‌یابد.
 
فرماندار نیر تاکید کرد: شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل می‌تواند با ایجاد فضای مناسب و زیرساخت های لازم نسبت به ساماندهی وضعیت نامناسب موجود در واحدهای تولیدی فعال در روستاها در راستای اقتصاد مقاومتی گام بردارد.
 
اقبالی با استقبال از فرصت‌سازی برای تولید کالای ایرانی و افزایش اشتغال گفت: مجموعه فرمانداری نیر از هر اقدامی که در راستای تحقق منویات رهبر انقلاب و سیاست‌های راهبردی دولت برای اشتغال‌زایی جوانان باشد، استقبال می‌کند.
 
وی تشریح کرد: توسعه اشتغال و کار در حاشیه روستاها ضمن کمک به اقتصاد خانوارهای روستا سبب کاهش و جلوگیری از مهاجرت ساکنان این مناطق به شهرهای همجوار خواهد شد.