جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

فاز اول کارخانه کامیون‌سازی مشگین‌شهر آماده افتتاح است - خبر

 

 

فاز اول کارخانه کامیون‌سازی مشگین‌شهر آماده افتتاح است

استاندار اردبیل گفت: زیرساخت‌های فاز اول این کارخانه برای افتتاح آماده شده و اولین اتاق کامیون به‌صورت آزمایشی در این کارخانه ساخته شد‌.

فاز اول کارخانه کامیون‌سازی مشگین‌شهر آماده افتتاح است
اکبر بهنام جو ظهر امروز در جریان بازدید از کارخانه کامیون‌سازی شهرستان مشگین‌شهر اظهار کرد: با هماهنگی و تلاش دستگاه‌های متولی از جمله شرکت برق، گاز، شهرک‌های صنعتی و اداره صنعت معدن و تجارت زیرساخت‌های فاز اول این کارخانه برای افتتاح آماده شده و اولین اتاق کامیون به‌صورت آزمایشی در این کارخانه ساخته شد‌.
 
وی افزود: در حال حاضر بیش از۲۴۰ نفر در این شرکت مشغول به‌کار هستند و در یک ماه آینده آگهی استخدام ۲۰۰ نفر نیز اعلام خواهد شد و به گفته سرمایه‌گذار بیش از۵۰۰نفر در فاز اول مشغول به کار می‌شوند.
 
استاندار اردبیل ایجاد این شهرک را فرصت مناسبی برای منطقه برشمرد و گفت: کارخانه کامیون‌سازی مشگین شهر ارزش افزوده منطقه را افزایش داده و سبب ایجاد واحدهای مکمل منحصر به فرد می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه خط تولید فاز اول کاملا راه اندازی شده تصریح کرد: با حمایت مسؤولان دستگاه‌های اجرایی و دولت محلی این واحد احداث شده و روزانه ۵۰ اتاق کامیون در این واحد ساخته می‌شود که در کشور رکورد خوبی برای استان و شرکت جدید مبتکران است.
 
بهنام‌جو با اشاره به اینکه با تکمیل این پروژه شاخص، زمینه اشتغال مستقیم برای ۵۰۰۰ نفر فراهم خواهد شد، گفت: علاوه بر اشتغال مستقیم برای جوانان منطقه برای دهیاران و شهرداری‌ها اینگونه واحدها درآمدزایی بسزایی دارد و ارزش افزوده منطقه نیز با احداث هر واحد صنعتی قابل توجه می‌شود‌.
 
وی با بیان اینکه رفع موانع نرم افزاری این کارخانه توسط نیروهای بومی انجام می‌شود گفت: جوانان تحصیل‌کرده و آموزش دیده در این مجتمع شاغل می‌شوند که وظیفه همه ماست تا از سرمایه‌گذاران حمایت کرده و مشکلات آنها را شخصا پیگیر باشیم‌.
 
استاندار اردبیل تصریح کرد: تکمیل این پروژه تحولی عظیم در اشتغال و اقتصاد منطقه ایجاد می‌کند و دل‌نگرانی خانواده‌ها در رابطه با اشتغال فرزندانشان کاهش می‌یابد.
 
 بهنام جو ادامه داد: قطعات خط تولید این کارخانه خریداری شده و آموزش فنی حرفه‌ای باید برای ارائه آموزش‌های مورد نیاز امکانات لازم را در اختیار افراد معرفی شده قرار دهد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی تامین گاز مورد نیاز و ۲۰مگاوات برق را از ضروریات این پروژه برشمرد و گفت: در سال آتی مشکلات زیرساختی فازهای بعدی این شهرک زیر نظر مشاوران فنی تخصصی تامین و با مساعدت دستگاه‌های اجرایی متولی تامین می‌شود.