سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

غرس ۱۰۰ هزار اصله نهال توسط گروه های جهادی بسیج اردبیل - خبر

 

 

غرس ۱۰۰ هزار اصله نهال توسط گروه های جهادی بسیج اردبیل

مسئوول سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل گفت: با مشارکت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری، بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی بسیج ،۱۰۰ هزار اصله نهال در استان اردبیل توزیع و غرس می‌شود.

غرس ۱۰۰ هزار اصله نهال توسط گروه های جهادی بسیج اردبیل

علی پیرجاهد صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق تفاهم نامه همکاری با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، با مشارکت و همکاری اداره کل منابع طبیعی، سازمان بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی بسیج ،۱۰۰ هزار اصله نهال در سراسر استان اردبیل توزیع و غرس می‌شود.

وی بیان کرد: در هفته گذشته ۸۱ هزار اصله نهال توسط گروه‌های جهادی بسیج استان توزیع و غرس شده است و طبق تفاهم نامه این تعداد به ۱۰۰ هزار اصله نهال می‌رسد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان اردبیل تصریح کرد: تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر کاشت هر ایرانی یک درخت، خدمات رسانی به مردم و تحقق اقتصاد مقاومتی از جمله اهداف اجرای این طرح است.

پیرجاهد با اشاره به اهمیت حفاظت و صیانت از منابع طبیعی، افزود: گروه‌های جهادی بسیج در کنار انجام فعالیت‌های مختلف خدمات رسانی و محرومیت زدایی، بخاطر اهمیت حفاظت از منابع طبیعی با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در غرس و توزیع نهال نیز همکاری و مشارکت دارند.

وی گفت: فرهنگ سازی سنت حسنه کاشت درخت از اهمیت ویژه برخوردار است که در سال‌های اخیر با اهتمام و استقبال گروه‌های جهادی بسیج بوده است و با توجه به شرایط آب و هوایی که در آن قرار داریم توسعه فضای سبز اهمیت بسیار زیادی دارد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (عاستان بیان کرد: سنت حسنه درخت کاری خود به عنوان یک صدقه جاریه محسوب می‌شود و ذخیره‌ای اخروی برای ما است و باید توجه داشت که اگر در کاشت درختان به سمت غرس کردن درختان مثمر برویم، می‌توان معیشت خانواده‌های نیازمند را نیز تأمین کرد.