جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

غربالگری ۹۸ درصد مردم شهرستان پارس آباد - خبر

 

 

غربالگری ۹۸ درصد مردم شهرستان پارس آباد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان پارس آباد گفت: در قالب طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ۹۸ درصد جمعیت شهرستان پارس آباد پایش و غربالگری شدند.

غربالگری ۹۸ درصد مردم شهرستان پارس آباد

حسن نوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اردبیل اظهار کرد: در قالب طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، از مجموع جمعیت ۱۴۶ هزار نفری شهرستان پارس آباد، ۹۸درصد مردم توسط تیم‌های منتخب پایگاه‌های مقاومت و گروه‌های جهادی بسیج پایش و غربالگری شدند.

وی افزود: بر اساس خوداظهاری مردمی، ۲ هزار و ۱۵۰ نفر مشکوک به کرونا شناسایی شده‌اند که این افراد تست تشخیص کرونا شده و جواب تست ۴۵۰ نفر از آنان مثبت بوده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان پارس آباد تصریح کرد: قرنطینه افراد مبتلا، ضدعفونی منازل این افراد، ارائه آموزش‌های بهداشتی و توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی از جمله اقداماتی است که گروه‌های بسیج انجام داده‌اند.
 

نوری افزود: با توجه به شرایط کرونایی شهرستان پارس آباد و پیرو دستور فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، در قالب طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برای قطع زنجیره شیوع و گسترش ویروس کرونا، اکیپ سیار معاونت سلامت و دفاع زیستی سپاه استان نیز به مدت ۱۲ روز در شهرستان پارس آباد به ارائه خدمات درمانی و بهداشتی پرداختند. 

وی بیان کرد: این اکیپ متشکل از ۳ تیم پزشک عمومی،کارشناس پرستاری و علوم آزمایشگاهی بود که در این مدت ۲ هزار و ۸۰۰ نفر را در سطح شهرستان پارس آباد ویزیت، معاینه وغربالگری کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان پارس آباد تصریح کرد: ۸۳۶ نفر نیز توسط این اکیپ تست تشخیص کرونا شده‌اند که ۱۱۰ نفر از آنان مثبت بوده‌اند که این افراد نیز قرنطینه یا به مراکز بهداشتی و درمانی ارجاع شده‌اند.