جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

غربالگری ۸۶ درصد جمعیت شهرستان اردبیل/ نظارت بر مطب‌ها تشدید می‌شود - خبر

 

 

غربالگری ۸۶ درصد جمعیت شهرستان اردبیل/ نظارت بر مطب‌ها تشدید می‌شود

فرماندار اردبیل گفت: در طرح شهید سلیمانی ۸۶ درصد جمعیت این شهرستان غربالگری شده است.

غربالگری ۸۶ درصد جمعیت شهرستان اردبیل/ نظارت بر مطب‌ها تشدید می‌شود
مسعود امامی یگانه، فرماندار اردبیل در جلسه ستاد کرونای شهرستان اردبیل گفت: تاکنون در طرح شهید سلیمانی در شهرستان اردبیل ۱۵۲هزار و ۸۹۴ خانوار در قالب ۵۲۵ هزار و۹۱ نفر جمعیت غربالگری شدند که ۸۶ درصد جمعیت شهرستان را تشکیل می‌دهند.
 
او افزود: در غربالگری‌های انجام شده در طرح شهید سلیمانی ۳ هزار و ۹۴۴ مورد مبتلا و مشکوک به ویروس کرونا شناسایی شده و تحت خدمات دهی و قرنطینه قرار گرفتند.
 
فرماندار اردبیل بیان کرد: در قالب طرح شهید سلیمانی ۲هزار و ۷۲۲ بسته مواد غذایی و ۴۱ هزارو ۹۵ مورد بسته بهداشتی در بین نیازمندان در شهرستان اردبیل توزیع شده است.
 
امامی یگانه گفت: متاسفانه در برخی مطب‌های شهرستان اردبیل شاهد عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی هستیم که نظارت بر این مطب‌ها تشدید و برخورد‌های قانونی و بازدارنده انجام می‌شود و سلامت مردم خط قرمز است و همگان باید به این امر اهتمام داشته باشند.
 
او از بررسی شرایط ۴۸ مطب در شهرستان اردبیل خبر داد و گفت: نظارت بر این مطب‌ها تشدید و برخورد‌های پیشگیرانه و بازدارنده در این زمینه اعمال می‌شود.
 
فرماندار اردبیل همچنین تصریح کرد: برخی شعبات بانک‌ها نیز با ازدحام روبه رو هستند که تذکرات لازم به این شعبات ارائه شده و در صورت عدم رعایت فاصله گذاری برخورد جدی می‌شود.
 
امامی یگانه افزود: رستوران‌ها موظف به خدمات دهی به صورت برون بر هستند و در صورت عدم پایبندی به این امر پلمب می‌شوند.
 
او از همکاری مردم و اصناف و بازاریان در راستای پیشگیری از ویروس کرونا قدردانی کرد و گفت: همچنان از مردم و بازاریان و اصناف خواهشمندیم دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده تا به وضعیت قرمز و اعمال محدودیت‌ها بازنگردیم.