جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

غربالگری بیماریهای غیرواگیردر مرکز اردبیل - خبر

 

 

غربالگری بیماریهای غیرواگیردر مرکز اردبیل

طرح جامع غربالگری بیماریهای غیرواگیر با همت مرکز بهداشت و درمان سازمان در صدا و سیمای مرکز اردبیل انجام شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، 420 نفر از کارکنان شاغل و بازنشسته صدا و سیمای مرکز اردبیل(آقایان و خانم ها) به همت کارشناسان مرکز بهداشت رسانه ملی تحت پوشش طرح غربالگری بیماریهای غیرواگیر قرار گرفتند.

سرپرست تیم غربالگری مرکز بهداشت سازمان  صدا و سیما، منظور ازاجرای این طرح را که از 4 شهریور ماه در‌ صدا وسیمای اردبیل انجام شد، شناسایی و پیشگیری از بیماریهایی مانند دیابت، فشارخون ،بیماری های قلبی وعروقی، چاقی و اضافه وزن، سرطان سینه وسرطان پروستات وانجام برخی از آزمایش های روتین و معاینات بالینی  برای  همه کارمندان شاغل و بازنشسته مرکز اردبیل اعلام کرد .

سیامک یاسمین‌گفت:تاکنون حدود 11هزار نفر در رسانه ملی در تهران و مراکز استانها در این طرح مورد پایش قرار گرفته اند و صدا و سیمای مرکز اردبیل هشتمین استان مشارکت کننده در این طرح می باشد .  

 سرپرست تیم غربالگری مرکز بهداشت سازمان  صدا و سیما افزود : پس بررسی آزمایش ها، افراد شرکت کننده در طرح غربالگری به سه گروه سبز، زرد و قرمز تقسیم بندی می شوند که بوسیله این طبقه‌بندی، پیگیر‌یهای بعدی و نحوه درمان‌ افراد بیمار انجام می شود.

وی ادامه داد: نتایج  آزمایشات  پس از بررسی و مشاوره های لازم،حداکثر تا دوهفته آینده در پرونده شخصی همکاران بصورت کاملا محرمانه قرار خواهد گرفت .