جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

غربالگری۹۰ درصد از جمعیت شهرستان پارس آباد - خبر

 

 

غربالگری۹۰ درصد از جمعیت شهرستان پارس آباد

فرماندار شهرستان پارس آباد از غربالگری ۹۰ درصد از جمعیت شهرستان پارس آباد در طرح حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

غربالگری۹۰ درصد از جمعیت شهرستان پارس آباد
ابراهیم امامی فرماندار شهرستان پارس آباد اظهار کرد: ۹۰ درصد مردم شهرستان پارس آباد در طرح شهید سلیمانی مورد غربالگری و پایش قرار گرفتند.
 
وی افزود: تاکنون ۳۵هزار و ۶۴۵ خانوار نزدیک به یک‌صد و ۲۵ هزار نفر از جمعیت شهرستان پارس آباد توسط گروه‌های بسیجی به‌صورت خانه به خانه مورد غربالگری قرار گرفتند.
 
 فرماندار شهرستان پارس آباد با بیان اینکه ۵ هزار ۴۹۵نفر از جمعیت غربالگری شده شهرستان دارای بیماری زمینه‌ای هستند، بیان کرد:  شب نشینی و دورهمی عامل مهم انتشار و ابتلاء اقشار در معرض خطر است.
 
وی همچنین از انجام تست و آزمایش کرونا بر روی بیش از یک‌هزار و ۹۲ نفر از موارد مشکوک شناسایی شده خبر داد و گفت: براساس تست‌های انجام شده، تعداد ۲۶۶ مورد مثبت کرونا شناسایی و درمان، حمایت‌های اجتماعی و نظارت و قرنطینه اقدام شد.
 
فرماندار پارس‌آباد افزود:  ۳۸ هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی در طرح حاج قاسم سلیمانی بین افراد آسیب دیده از کرونا توزیع شده است.
 
وی ادامه داد: تیم‌های  محله محور بسیج، مسؤولیت نظارت، کنترل، آموزش، حمایت و ارشاد هر محله را تا پایان طرح بر عهده دارند.
 
امامی از مردم شهرستان پارس آباد خواست مراسم شب یلدا را به‌صورت مجازی برگزار کنند و از دورهمی‌های خانوادگی و فامیلی پرهیز کنند.