جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

غارتگران محیط زیست در خلخال دستگیر شدند/ کشف دو قبضه اسلحه از شکارچیان غیر مجاز - خبر

 

 

غارتگران محیط زیست در خلخال دستگیر شدند/ کشف دو قبضه اسلحه از شکارچیان غیر مجاز

رئیس اداره محیط زیست خلخال گفت: غارتگران محیط زیست در منطقه شکار ممنوع دربند مشکول شهرستان خلخال در چنگ قانون گرفتار شدند.

غارتگران محیط زیست در خلخال دستگیر شدند/ کشف دو قبضه اسلحه از شکارچیان غیر مجاز

مهدی کسائی گیوی اظهار کرد: فرصت‌طلبان و غارتگران محیط زیست در روزهایی که با کرونا درگیر هستیم در منطقه شکار ممنوع دربند حین حمل شکار غیر قانونی در چنگ قانون گرفتار شدند.

وی افزود: سه شکارچی بومی و غیر بومی که با استفاده از فرصت تعطیلی ادارات و غافل از این که محیط بانان در منطقه در حال گشت زنی هستند با استفاده از فرصت ایام نوروز در حین  شکار غیرقانونی در منطقه دربند مشکول واقع در بخش خورش رستم شهرستان خلخال در دام قانون گرفتار شدند.

رئیس اداره محیط زیست خلخال بیان کرد: در این عملیات با همکاری نیروهای تلاشگر انتظامی و محیط بانان بیش از شش قبضه اسلحه غیرمجاز و دو قبضه اسلحه جنگی ام یک از شکارچیان به همراه ادوات شکار کشف شد.

وی تصریح کرد: این شکارچیان با اسلحه غیرمجاز جنگی سه راس کل بز و پنج کبک و یک خرگوش را شکار کرده بودند که در حین جابه‌جایی و حمل و خروج از منطقه شکار در دام قانون گرفتار شدند.

وی تاکید کرد: مردم شهرستان خلخال و بخش‌های تابعه در این ایام در حفظ محیط زیست کوشا باشند و با دیدن افراد غیر بومی در مناطق شکار ممنوع و حفاظت شده در روستاها حتما موارد را به نیروی انتظامی و اداره محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.

کسائی گفت: با تشکیل پرونده قضایی این سه فرد تحویل قانون شدند و به‌لحاظ تعطیلی در ایام نوروز محیط بانان اداره محیط زیست شهرستان خلخال در پاسگاه‌ها و مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع حضور داشته و مردم همکاری لازم را با محیط بانان داشته باشند.

گفتنی است؛ منطقه شکار ممنوع دربند مشکول که در مساحت بسیار وسیع در مرز شهرستان خلخال،کوثر و خورش رستم قرار دارد.

این منطقه در کنار قله آق داغ  دو زیستگاه مهم جانوری و زیستی استان اردبیل است که بیش از د‌ها  گونه حفاظت شده  حیات وحش در این منطقه در حال زندگی بوده و کل و بز از گونه‌های منحصر به فرد این زیستگاه در خلخال و کوثر است.