جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

عید قربان یک مدرسه بزرگ تربیتی است - خبر

 

 

عید قربان یک مدرسه بزرگ تربیتی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل عید قربان را یک مدرسه بزرگ تربیتی دانست.

عید قربان یک مدرسه بزرگ تربیتی است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل عید قربان را یک مدرسه بزرگ تربیتی دانست و گفت: این روزعید واقعی و جشن برای کسی است که بتواند در زندگی رزمره خود از هواوهوس دوری کرده و به طور مطلق به حرام نه بگوید.

آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل صبح امروز در خطبه های نماز عید قربان که در محل شهید گاه اردبیل برگزار شد اظهار داشت: با اینکه بیش از 3هزارو پانصد سال از حادثه عید قربان می گذرد اما کهنه نمی شود و تبدیل به مناسبک پر برکت حج شده است و ذخیره ای معنوی برای امت اسلام بشمار می رود. وی تصریح کرد: خداوند متعال ماجرای حضرت ابراهیم را به مناسک حج تبدیل کرد تا مسلمانان از آن الهام بگیرند و مشکلات خود را حل کنند.

آیت الله عاملی از حضرت ابراهیم(ع) به عنوان قهرمان توحید یاد کرد و گفت: ابراهیم خلیل الله در این دهه رگ هواو هوس را برید و از امتحان بزرگ الهی سربلند بیرون آمد. و ما هم اگر بتوانیم رگ هوا و هوس راببریم و رضایت خداوند متعال را کسب کنیم و از امتحان الهی سربلند بیرون آییم قطعا از خداوند متعال عیدی رحمت و مغفرت را دریافت خواهیم کرد. امام جمعه اردبیل تصریح کرد: عید واقعی و جشن برای کسی است که بتواند در زندگی رزمره خود از هواوهوس دوری کرده و به طور مطلق به حرام نه بگوید.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: حضرت خلیل الله ازعزیز ترین داشته خود فرزندش اسماعیل گذشت و ما هم باید ببینیم چقدر خود را شبیه حضرت ابراهیم(ع) کرده ایم ، آیا ما هم می توانیم از لذت های حرام دنیوی چشم پوشی کنیم و آلودگی هایی که در انسان پیدا می شود را کنار بگذاریم.

وی توحید و امامت مهمترین درس حج و عید قربان است در مسیر حضرت ابراهیم(ع) کسی می تواند حرکت کند که در عقل آن فصاحت باشد و ما مسلمانان باید بیش از هر کسی به ایشان اقتدا کنیم.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خداوند متعال دو عید بزرگ را به رسمیت شناخته اند که یکی عید فطر و دیگری عید قربان است و در واقع عید اول مقدمه ای برای عید دوم است تصریح کرد: مسلمانان دو سفر معنوی را دارند یکی سفر روحی که در ماه مبارک رمضان انجام می شود و در روز عید فطر، روز یوم الجایزه خداوند اجر و ثواب این سفر معنوی را می دهد و سفر بعدی سفر اعتقادی است که در دهه اول ذی الحجه شروع می شود و مسلمانان با مناسک حج پا در جای پای حضرت ابراهیم (ع) می گذارند.

آیت الله عاملی با توصیه بر اینکه در این عید بزرگ بایدبیش از پیش به فکر فقرا باشیم اظهار داشت: نبی اکرم اسلام حضرت محمد(ص) در عید قربان همیشه 2حیوان را به رسم قربانی ذبح می کردند یکی را به نیت امت و دیگری از طرف آل محد(ص) که این درس بزرگی برای ما است تا هم نوعان خود را فراموش نکنیم.