جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

عید فطر یوم تطهیر انسان و عزت امت اسلامی است - خبر

 

 

عید فطر یوم تطهیر انسان و عزت امت اسلامی است

امام جمعه اردبیل گفت: پروردگار متعال روز عید فطر را جشن و یوم الجایزه مسلمانان قرار داده، پروردگار متعال پاداش عظیم خود را برای روزه‌دارانی که در این یک ماه برای خود توشه ذخیره کرده‌اند، هدیه می‌دهد.

عید فطر یوم تطهیر انسان و عزت امت اسلامی است
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ آیت الله سید حسن عاملی، صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید فطر در شهیدگاه اردبیل اظهار کرد: برکت و احساس بزرگی که از ماه مبارک رمضان به‌دست می‌آید نیاز به جشن دارد و پروردگار متعال روز عید فطر را جشن مسلمانان قرار داده است.
 
او افزود: امروز یوم الجایزه است، جایزه و پاداش پروردگار ماورای پاداش‌های زمینی است و پروردگار متعال پاداش عظیم خود را برای روزه‌دارانی که در این یک ماه برای خود توشه ذخیره کردند، هدیه می‌دهد.
 
امام جمعه اردبیل روز عید فطر را تولدی دوباره برای روزه‌داران واقعی دانست و گفت: در این روز پرونده اعمال روزه‌دار واقعی سفید می‌شود و از این‌رو تولدی دوباره برای اوست.
 
او در ادامه به دو جنبه فردی و اجتماعی عید فطر اشاره کرد و اظهار داشت: جنبه فردی این عید بزرگ برای تطهیر انسان و جنبه اجتماعی آن نشان از عزت و شرف برای امت اسلامی است.
 
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل یکی از نشانه‌های جنبه اجتماعی عید فطر را پرداخت زکات فطره دانست و اذعان کرد: پرداخت زکات فطره برای رفع مشکلات نیازمندان و عدم وجود فقیر در جامعه اسلامی است.
 
عاملی به هویت جمعی مسلمانان اشاره کرد و گفت: اجتماعات مسلمانان شعائر است، اجتماعات در جهان اسلام به مسلمانان کرامت و شرف می‌بخشد و اگر این اجتماعات در جهان اسلام شکل بگیرد دشمنان جرأت تعصی نخواهند داشت.
 
وی عید فطر، عید ضیافت الهی را مقدمه‌ای برای عید لقاء الله، عید الاضحی دانست.