سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

عید غدیر خم یوم اثبات حقانیت ولایت در جامعه اسلامی است - خبر

 

 

عید غدیر خم یوم اثبات حقانیت ولایت در جامعه اسلامی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: روز غدیرخم یوم اثبات حقانیت و شکوه و عظمت اصل امامت و ولایت در جامعه است تا در سایه آن جامعه دینی ما از انحرافات و کج‌روی‌ها دور باشد.

عید غدیر خم یوم اثبات حقانیت ولایت در جامعه اسلامی است

حجت‌الاسلام اکبر قیامی صبح امروز  نشست هماهنگی برگزاری جشن‌های عید سعید غدیرخم در اردبیل اظهار کرد: نبی مکرم اسلام در روز عید غدیرخم در حقیقت رسالت خود را با اعلام حقیقت ولایت و امامت در جامعه برای هدایت امت اسلامی به نقطه کمال رساند تا بعد از پایان رسالت امت اسلامی سرگردان و حیران نماند.

وی با بیان اینکه هنوز هم برای عده‌ای پذیرش ولایت و امامت در جامع سخت است و به همین دلیل بعد از حادثه غدیر انحرافات مختلفی را در جامعه اسلامی به دلیل فراموشی این حادثه تاریخی و رکن رکین ولایت در جامعه شاهد هستیم، افزود: از خانه‌نشینی علی (ع) گرفته تا شهادت امام حسن مجتبی (ع) و حادثه تاریخی کربلا تا ظلم و جور حاکمان فاسق اموی و عباسی و در عصر معاصر نیز بسیاری از شیطنت‌های شیاطین روزگار همه به خاطر انحرافی بود که عده‌ای بعد از غدیر سعی کردند در مکتب اسلام و حقانیت ولایت به وجود آوردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: روز غدیرخم یوم اثبات حقانیت و شکوه و عظمت اصل امامت و ولایت در جامعه است تا در سایه آن جامعه دینی ما از انحرافات و کج‌روری‌ها دور باشند.

قیامی اظهار کرد: امروز جامعه اسلامی ما به شدت نیازمند توجه به اصالت  و حقیقت ولایت دارد و فاصله گرفتن از این رکن رکین می‌تواند جامعه را همان طوری که بسیاری از کشورهای اسلامی را به سمت منجلاب کشانده است از مسیر خود منحرف کند اما خوشحال هستیم که به برکت جمهوری اسلامی ایران امروز در سایه‌سار نعمت ولایت در جامعه اسلامی زندگی می‌کنیم.

وی تصریح کرد: اوقاف و امور خیریه در گرامیداشت این ایام و دهه ولایت جشن‌ها و برنامه‌های مختلفی را در بیش از 27 امامزاده‌ها و بقاع متبرکه برگزار می‌کند که این جشن‌ها با محوریت عید ولایت اکمل رسالت نبوی برگزار می‌شود که شاهد تدارک برنامه‌های متنوعی در قالب این جشن‌ها هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل یادآور شد: فردا و بعد از نماز مغرب و عشا در میدان عالی‌قاپو اردبیل و محوطه بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی جشن بزرگ ولایت در شب عید سعید غدیر خم با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود و برگزاری این رویداد می‌تواند نقطه وحدت و همگرایی را در جامعه اسلامی به نمایش بگذارد.