جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

عیادت امام جمعه اردبیل از بیماران کلیوی - خبر

 

 

عیادت امام جمعه اردبیل از بیماران کلیوی

به مناسبت هفته بیماران کلیوی صبح امروز نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل به همراه جمعی از مسئولان با حضور در بخش دیالیز بیمارستان بوعلی از بیماران دلجویی کردند.

عیادت امام جمعه اردبیل از بیماران کلیوی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان اردبیل اقدامات بسیار شایسته ای انجام داده و از موفق ترین انجمن های سطح کشور می باشد بطوری که موفق به 555 پیوند شده اند و زمینه را برای 10پیوند در استان فراهم کرده اند.
 
وی با تقدیر از خیرین استان در کمک به انجمن بیماران کلیوی افزود: مسائل بیماران دیالیزی وکلیوی برای ما هم مهم است و توجه ویژه داریم که این بیماران مشکلی نداشته باشند.
 
آیت الله عاملی ادامه داد: بیماران کلیوی و دیالیزی برای تامین معیشت وارتزاق خانوده نیز دچار مشکل می شوند لذا فعالیت انجمن فقط برای دیالیز و پیوند کلیه این بیماران نیست و برای تامین نیازهای مالی این خانواده ها نیز تلاش های وسیعی دارند.
 
 عیادت امام جمعه اردبیل از بیماران کلیویدکتر اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز گفت: 465 بیمار دیالیزی در استان تحت درمان و پوشش هستند و 102 تخت دیالیز داریم که با 88 دستگاه خدمات ارائه می شود.
 
وی با بیان اینکه اخیرا با مشارکت بخش خصوصی 45 تخت به ظرفیت بخش دیالیز استان افزوده شده اضافه کرد: با توجه به اینکه سالانه 13درصد به تعداد بیماران دیالیزی استان اضافه می شود لازم است این ظرفیت را افزایش دهیم.