سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

عنوان مقاله برتر کنگره ملی گیاهان دارویی به جوانان مشگین‌شهری رسید - خبر

 

 

عنوان مقاله برتر کنگره ملی گیاهان دارویی به جوانان مشگین‌شهری رسید

عنوان مقاله برتر هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی به جوانان و پژوهشگران شهرستان مشگین‌شهر رسید.

عنوان مقاله برتر کنگره ملی گیاهان دارویی به جوانان مشگین‌شهری رسید

مقاله پژوهشی حجت اقبال و امید مؤذن‌زاده خیاوی تحت عنوان "سنتز نانو ذرات نقره با استفاده از عصاره آبی گیاه دارویی capers و بررسی اثرات ضد تکثیری آن بر روی سلول‌های سرطان معده (رده سلولی AGS)" در هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی که به میزبانی دانشکده داروسازی شیراز برگزار شد، به عنوان اولین مقاله برتر انتخاب و از سوی شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی کشور تجلیل شد.

حجت اقبال، مسؤول این تیم تحقیقاتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: این مقالات حاصل کار تحقیقی از فناوران شرکت دانش بنیان پژوهشگران داروی سبز مستقر در مرکز رشد گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان اردبیل است.

وی گفت: بررسی اثرات ضد دردی و ضدالتهابی داروی گیاهی کارویفن و مقایسه اثرات آن با داروی مورفین و آسپرین، عنوان دیگر مقاله ارائه شده از طرف این تیم تحقیقاتی به رویداد علمی ذکر شده بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، اقبال از پذیرش بیش از 18 مقاله علمی و پژوهشی محققان جوان این مرکز در کنگره و همایش‌های ملی و بین المللی و مجلات علمی و پژوهشی در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: نتایج این مقالات علمی در مرحله ثبت اختراع دارو می‌باشد.