سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

عنبران شهر جهانی گلیم می‌شود - خبر

 

 

عنبران شهر جهانی گلیم می‌شود

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: قصد داریم تا سال ۱۴۰۰ شهر عنبران را به عنوان شهر جهانی گلیم معرفی کنیم

عنبران شهر جهانی گلیم می‌شود

نادر فلاحی،مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در جلسه بررسی برنامه‌های شاخص شهرستان تا افق ۱۴۰۰ در حوزه صنایع دستی گفت: قصد داریم تا سال ۱۴۰۰ شهر عنبران را به عنوان شهر جهانی گلیم معرفی کنیم و پرونده این طرح در حال تهیه است.

وی گفت: همچنین قصد داریم تا افق ۱۴۰۰ با ایجاد یک بانک اطلاعاتی، اطلس هنرمندان صنایع دستی استان اردبیل را نیز تهیه و تدوین کنیم تا با برنامه ریزی دقیق توان ایجاد اشتغال در این حوزه را افزایش دهیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: راه اندازی ساختمان دائمی نمایشگاه صنایع دستی و کارگاه آموزشی–تولیدی سپهرم نیز از جمله پروژه‌هایی بود که پیگیری آن از سال گذشته انجام شد و تا چند ماه دیگر آغاز به کار خواهد کرد.

فلاحی با اشاره به اینکه بهره برداری و تجهیز مغازه‌های شیخ حیدر شهرستان مشگین شهر تا چند ماه آینده انجام خواهد گرفت، تصریح کرد: پژوهش نقوش بافته‌های عشایری در شهرستان‌های پارس آباد، گرمی و بیله سوار و برگزاری جشنواره ملی بافته‌های داری به مرکزیت بیله سوار نیز از جمله برنامه‌های ما در برش شهرستان افق ۱۴۰۰ در معاونت گردشگری خواهد بود.

وی اضافه کرد: راه اندازی بازارچه و نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان سرعین، مرکز آموزش و نمایشگاه دائمی صنایع دستی در نیر، راه اندازی ساختمان نمایشگاه صنایع دستی شهرستان کوثر و بهره برداری از کارگاه آموزشی و ترویجی خلخال نیز از جمله برنامه‌های ما در این چشم انداز خواهد بود.