جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

عمل پیوند کلیه از جسد تا پایان امسال در اردبیل انجام می‌شود - خبر

 

 

عمل پیوند کلیه از جسد تا پایان امسال در اردبیل انجام می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: تا پایان امسال عمل پیوند کلیه از جسد در اردبیل انجام می‌شود که بدون شک این مسئله گام بزرگی در کمک به بیماران کلیوی خواهد بود.

عمل پیوند کلیه از جسد تا پایان امسال در اردبیل انجام می‌شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان قدرت اخوان اکبری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بعد از ظهر امروز در بازدید از بیمارستان امام در اردبیل گفت: تا پایان امسال عمل پیوند کلیه از جسد در اردبیل انجام می‌شود که بدون شک این مسئله گام بزرگی در کمک به بیماران کلیوی خواهد بود.

او با اشاره به این که برخورداری از تجهیزات پزشکی و کادر درمانی یک اولویت مهم و اساسی در استان اردبیل است بیان کرد: تاکنون ۶ عمل پیوند کلیه موفق در این استان انجام یافته است که با توجه به اهم این مسئله باید در این زمینه عوامل پزشکی تلاش و مشارکت همه‌جانبه‌ای داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفتعمل پیوند کلیه به عنوان یکی از آرزو‌های دیرینه مردم به حقیقت پیوست و خوشبختانه در این استان تحقق یافت و در راستای اجرای عملیات عمرانی و راه‌اندازی ساختمان بخش پیوند کلیه از آذر ماه سال ۹۶ تا بهمن سال گذشته اقدامات لازم انجام یافت.

اخوان‌اکبری تصریح کرد: خوشبختانه با راه‌اندازی بخش پیوند کلیه در راستای کاهش هزینه سرسام‌آور بیماران و نیز کاهش آمار بیماران دیالیزی نیز گام بزرگی برداشته می‌شود که این موضوع نیز به نوبه خود بسیار حائز اهمیت و اساسی است.

او در ادامه با اشاره به بررسی مشکلات بیماران ام اس استان نیز بیان کرد: یکی از وظایف مهم دانشگاه حمایت همه بیماران از جمله بیماران خاص استان در حوزه دارو و درمان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: از انجمن ام اس استان به دلیل فعالیت‌های مطلوب در راستای خدمت رسانی به بیماران تشکر می‌کنم و خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیش از پیش در حمایت از بیماران خاص و ام اس استان مصمم بوده و حضور معاونت‌های درمان و غذا دارو در این جلسه نشان از عزم جدی دانشگاه در این مسیر است.