جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

عملیات عمرانی «پل قدس اردبیل» با تمهیدات زمستانی سرعت می‌گیرد - خبر

 

 

عملیات عمرانی «پل قدس اردبیل» با تمهیدات زمستانی سرعت می‌گیرد

شهردار اردبیل ‌گفت: اتمام پل قدس اردبیل در اولویت برنامه‌های شهری بوده و قطعا طی روزهای آتی با تمهیدات زمستانی عملیات عمرانی این پروژه تسریع می‌شود.

عملیات عمرانی «پل قدس اردبیل» با تمهیدات زمستانی سرعت می‌گیرد
حمید لطف اللهیان عصر یکشنبه در جلسه شورای معاونان شهرداری در خصوص آخرین وضعیت پل قدس اردبیل تصریح کرد: عملیات عمرانی پروژه پل قدس به مقطعی رسیده که صرفا نیازمند نقدینگی است.
 
وی یادآور شد: ادامه پیگیری‌ها مبنی بر شروع مجدد عملیات عمرانی در این پروژه جلسه‌ای که با اعضای شورای شهر داشتیم پیش بینی گردید با حمایت‌های شورای شهر عبور خودروها از روی پل قدس تا حدود هفت ماه آینده را شاهد باشیم.
 
شهردار اردبیل همچنین با تأکید بر ضرورت اتمام پروژه‌های نیمه تمام شهری اردبیل، یادآور شد: پل داروپخش، پروژه‌های عمرانی منطقه نمونه گردشگری شورابیل، میدان عوض زاده و میدان نیار از جمله پروژه‌هایی بودند که بهره برداری از آن در سال ۹۷ در اولویت قرارگرفته و امسال نیز به اتمام رسید.
 
 لطف‌اللهیان افزود: در سال جدید نیز با تعریف مأموریت و چشم انداز برای اتمام پروژه‌ها، اتمام پل قدس در اولویت بوده و قطعا طی روزهای آتی با تمهیدات زمستانی عملیات عمرانی آن تسریع می‌شود.
 
شهردار اردبیل ضمن پوزش و قدردانی از صبوری شهروندان اردبیل در خصوص بروز مشکلاتی در تردد وسائط نقلیه در محدوده پل قدس، ادامه داد: از طرف مردم انتقاداتی در خصوص روند اجرا و تأخیر در بهره برداری از پل قدس مطرح شده و گاها این سؤال پیش آمده که «چرا با وجود اهمیت پل قدس و مشکلاتی که در تردد شهروندان ایجاد شده شاهد اجرای سایر پروژه‌ها هستیم اما بهره برداری از این پل به دلیل قرارگیری در هسته مرکزی شهر عملیاتی نمی‌شود؟» که باید در پاسخ گفت پل قدس برخلاف سایر پروژه‌ها قابلیت تأمین مالی با تهاتر نداشته و نیازمند نقدینگی بالایی است.
 
لطف اللهیان با اشاره به اینکه پل قدس بیش از ۳.۲ هکتار عرشه دارد، گفت: میزان سه هزارتن ورق و دو هزارتن میلگرد با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان برای اتمام این پروژه هزینه لازم است.