سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

عملیات ریل گذاری پروژه راه آهن اردبیل - میانه - خبر

 

 

عملیات ریل گذاری پروژه راه آهن اردبیل - میانه

معاون وزير راه و شهرسازی گفت: عملیات روسازی و ریل گذاری پروژه راه آهن اردبیل - میانه از اواسط امسال آغاز می شود.

عملیات ریل گذاری پروژه راه آهن اردبیل - میانه

به گزارش خبرگزاری صداوسیما عباس خطیبی در بازدید از پروژه راه آهن میانه - اردبیل افزود: مصمم هستیم طبق وعده ای که داده شده، تا پایان سالجاری عملیات زیرسازی مسیر پروژه را که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد را به اتمام برسانیم و از مهرماه امسال عملیات روسازی و ریل گذاری مسیر زیرسازی شده را آغاز کنیم.
وی گفت: با تلاش استاندار اردبیل، اعتبارات پروژه راه آهن میانه - اردبیل بموقع و حتی پیش از موعد مقرر تامین شده است و مشکلی درباره نقدینگی اجرای این پروژه نداریم و بر اساس پیشرفت فیزیکی پروژه تزریق اعتبارات انجام می شود.

وی تصریح کرد: تامین اعتبارات و نقدینگی پروژه راه آهن میانه - اردبیل در شرایط تورمی کشور امتیاز مهمی است و چنین شرایطی را در هیچ یک از محورهای در حال اجرای کشور نداریم و این در حالی است که مطالبات پیمانکاران پروژه های مشابه در قالب اوراق مشارکت و غیره پرداخت می شود.
خطیبی با بیان اینکه بدلیل شرایط جوی و برودت هوا در سال گذشته و بارش های اوایل امسال در اجرای پروژه تاخیر به وجود آمد، گفت: برنامه ریزی لازم برای جبران عقب ماندگی های بوجود آمده انجام گرفت و با پیمانکاران و مشاوران صحبت شد و امیدواریم با پیگیری های جدی مسئولان استان و همکاران ما در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ، این پروژه طبق زمانبندی خود پیش برود.
خطیبی تاکید کرد: پیمانکاران و مجریان هر یک از قطعات باید تمام تلاش خود را برای سرعت بخشیدن به کار به دلیل محدودیت فصل کاری در استان، عمل به تعهد خود و تکمیل قطعات در زمان بندی مشخص شده به کار گیرند و در این خصوص هیچ توجیهی قابل قبول نخواهد بود.
معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های وزارت راه و شهرسازی گفت: شخصا بازدید از این پروژه را به صورت انجام می دهم.
خطیبی در بازدید از قطعه 2 پروژه راه آهن میانه اردبیل افزود:
۸۴ درصد از تونل های این قطعه بازگشایی شده است و تا پایان خردادماه سال جاری فعالیت های اجرایی ۸ کیلومتر از ۱۱ کیلومتر و نیز تونل ۶ اصلی به طول ۱۲۰۰ متر به پایان می رسد.
بهروز ندائی، معاون استاندار اردبیل نیز گفت:️ عملیات اجرایی در همه قطعات و زیرسازی پروژه طبق زمان بندی باید تکمیل شود و عقب ماندگی ناشی از برودت هوا در فصل زمستان گذشته و بارندگی های اوایل امسال ظرف دوماه آینده جبران شود.
وی گفت :براساس برنامه زمانبندی، تا پایان سال جاری زیرسازی های پروژه راه آهن اردبیل - میانه به اتمام می رسد.