جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

عملیات برفروبی سطح شهر اردبیل با اولویت انجام می‌شود - خبر

 

 

عملیات برفروبی سطح شهر اردبیل با اولویت انجام می‌شود

معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل گفت: عملیات برف‌روبی در هفت میلیون متر مربع معبر در شهر اردبیل با اولویت در حال انجام است.

عملیات برفروبی سطح شهر اردبیل با اولویت انجام می‌شود

علیرضا عبداللهی دباغ، معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل گفت: وسعت معابر شهر اردبیل بیش از هفت میلیون و ۵۲ هزار متر مربع است که این معبر‌ها شامل معبر با عرض چهار و شش متری شروع شده تا اتوبان در کمربندی و برخی بزرگراه‌ها را شامل می‌شود.

او تصریح کرد: مردم به صورت روزانه از این معابر تردد کرده و وظیفه شهرداری رفت و روب، تنظیف و تسهیل عبور و مرور در این معابر است تا هموطنان به راحتی تردد روزانه خود را انجام دهند.

معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل گفت: در عملیات برف‌روبی مجموعه خدمات شهری با اولویت معابر ویژه، حساس و همچنین سایر معابر سعی می‌کند تا خدمات برف‌روبی و بازگشایی معابر را انجام دهد که در معابر ویژه هدف ما برف‌روبی تقاطع‌های غیرهمسطح، پل‌ها و سراشیبی و سربالایی برخی از شهرک‌ها و مناطق ویژه شهر اردبیل است.

عبداللهی دباغ به معابر حساس اشاره کرد و افزود: مردم برای دسترسی به بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، ایستگاه‌های آتش‌نشانی، اورژانس، پادگاه‌ها و... نیاز به تسهیل عبور و مرور دارند که به عنوان معابر حساس در اولویت برف‌روبی زمستانی شهرداری اردبیل قرار دارد.

او بیان کرد: سه بخش دیگر معابر شامل معابر اصلی، فرعی و معابر زیر ۱۲ متر است که در مراحل بعدی عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی در این معابر انجام می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل اضافه کرد: در همه مناطق شهرداری و نواحی این اولویت‌ها مد نظر قرار گرفته تا به محض بارش برف، نیرو‌ها و اکیپ‌های خدمات شهری شهرداری با حضور در این مناطق نسبت به بازگشایی‌ها و یخ‌زدگی معابر و همچنین نمک‌پاشی اقدام می‌کنند.

عبداللهی دباغ بیان کرد: در اولویت اول کار ما یخ‌زدایی و جلوگیری از انجماد آب در مناطق مختلف است و به دنبال آن اغلب در ساعات شبانه سعی بر برف‌روبی و همچنین نمک‌پاشی است تا مردم در ساعات اولیه صبح در تردد خود با مشکلی روبه‌رو نشوند.

او اظهار کرد: همکاران ما در اکثر مواقع از ساعت ۱۰ شب تا پنج صبح عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی را انجام می‌دهند که البته در صورت بارش برف در ساعات اولیه صبح این کار به صورت مستمر در طول روز ادامه می‌یابد.