جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

عملیات احداث راه ارتباطی کریق به آرموداق از سمت میانه اجرایی می‌شود - خبر

 

 

عملیات احداث راه ارتباطی کریق به آرموداق از سمت میانه اجرایی می‌شود

بخشدار مرکزی شهرستان نیر گفت: با تلاش مسؤولان شهرستان نیر راه ارتباطی کریق به آرموداق از سمت شهرستان میانه اجرایی می‌شود.

عملیات احداث راه ارتباطی کریق به آرموداق از سمت میانه اجرایی می‌شود
یاورگنجی در جلسه بررسی احداث راه ارتباطی کریق به آرموداق که با حضور مسؤولان بخش کنداون از شهرستان میانه در محل بخشداری کنداون تشکیل شد، اظهار داشت: با همت و تلاش مسؤولان شهرستان نیر راه ارتباطی کریق به آرموداق عملیات احداثش از سمت میانه آغاز خواهد شد.
 
وی افزود: کل مسیر خاکی این راه ارتباطی 20 کیلومتر می‌باشد که 8 کیلومتر از آن در حوزه استحفاظی شهرستان نیر و مابقی مربوط به  شهرستان میانه است.
 
گنجی با بیان این مطلب که شهرستان نیر عملیات اجرایی این مسیر را چندسالی است که آغاز کرده است، گفت: تاکنون 5 کیلومتر از راه ارتباطی کریق به آرموداق زیرسازی و بهسازی شده و ازاین مقدار نیر 2/5 کیلومتر آسفالت شده است.
 
بخشدار مرکزی نیر تصریح کرد:4  کیلومتر نیز باتوجه به بازدید استاندار سابق اردبیل، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان دستوراتی صادر شده تا پس انجام مراحل قانونی و تخصیص اعتبار در سال 97 نسبت به اجرا و تکمیل مسیر اقدام شود.
 
وی بیان کرد: اهمیت جاده مذکور به لحاظ گردشگری و اقتصادی برای باغداران و کشاورزان منطقه  حائز اهمیت بوده و یکی از درخواست‌های جدی و اساسی مردم شهرستان‌های نیر و میانه است که هرچه سریعتر این راه ارتباطی تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، گنجی افزود: با تکمیل و بهره برداری این مسیر مسافت شهرستان نیر تا مرکز کشور بیش از یک ساعت کاهش خواهد یافت.