جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

عملیات اجرایی کارخانه سوربیتول پارس‌آباد دهه فجر آغاز می‌شود - خبر

 

 

عملیات اجرایی کارخانه سوربیتول پارس‌آباد دهه فجر آغاز می‌شود

نماینده مردم پارس‌آباد در مجلس گفت: تامین اعتبار و کلنگ‌زنی کارخانه سوربیتول و پالایش دانه‌های روغنی انجام شده و همزمان با ایام‌الله دهه مبارکه فجر احداث و عملیات اجرایی آن شروع می‌شود.

عملیات اجرایی کارخانه سوربیتول پارس‌آباد دهه فجر آغاز می‌شود
عباس جهانگیرزاده صبح امروز در دیدار با مسئولان شهرستان پارس‌آباد اظهار داشت: کشت و صنعت و دامپروری مغان در سطح ملی و بین المللی حرفی برای گفتن دارد که برای نخستین بار در تاریخ شرکت، هیئت مدیره از بین مدیران بومی استان و فرزندان مغان انتخاب شده‌ است.
 
وی افزود: هیئت مدیره جدید متعهد شده تا در ظرف مدت 6 ماه این شرکت عظیم را بهبود داده و به تراز مثبت و سوددهی برساند که سال 83 واگذاری اراضی شرکت به برخی عشایر انجام شده اما بعدا متوقف شده و مصوبه دولت در خصوص واگذاری زمین به عشایر انجام شده و آماده اجرا است.
 
نماینده مردم پارس‌آباد در مجلس ادامه داد: اختلاف عشایر با شرکت حل شده چرا که زمینها آماده واگذاری است ولی عشایر در مورد واگذاری یا عدم واگذاری به برخی از افراد اختلاف دارند و این موضوع عامل ممانعت از واگذاری است.
 
جهانگیرزاده ادامه داد: اگر عشایر با یکدیگر به حل اختلاف برسند عوامل اجرایی آماده هستند ظرف یک هفته واگذاری را انجام دهند که به همین منظور اختلاف با یکدیگر و ممانعت از واگذاری تنها عشایر و کشاورزان را متضرر خواهد کرد.
 
وی تصریح کرد: طرح هادی 22 روستا و تخصیص زمین برای ابنیه و اماکن عمومی و چراگاه‌ها در نظر گرفته شده و واگذاری کشت و صنعت مغان ابطال شده و بهترین حالت برای این شرکت بزرگ استراتژیک تامین منافع مردم منطقه و دولت و کشور است.
 
وی در رابطه با پیگیری، اقدامات و اعتبارات انجام شده برای حوزه انتخابیه خود ظرف 40 روز گذشته گفت: تامین اعتبار و کلنگ زنی کارخانه سوربیتول و پالایش دانه‌های روغنی انجام شده و همزمان با ایام‌الله دهه مبارکه فجر احداث و عملیات اجرایی آن شروع می‌شود.
 
جهانگیرزاده افزود: برابر جلساتی که با رئیس سازمان همیاریها و شوراهای کشور داشتیم اعتبارات لازم برای شهرهای کمتر از 50 هزار نفر جمعیت در نظر گرفته شده و بارها به شوراها و شهرداریهای منطقه توصیه کرده و دوباره می‌خواهم هرچه می توانند برای آبادانی شهرها کار و هزینه کنند و من تمام هزینه ها را از دولت تامین خواهم کرد.