سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

عملیات اجرایی ناحیه صنعتی گزاز خلخال به زودی آغاز می‌شود - خبر

 

 

عملیات اجرایی ناحیه صنعتی گزاز خلخال به زودی آغاز می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: با تسریع در روند ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید، میزان سرمایه گذاری‌ها در استان اردبیل افزایش خواهد یافت.

عملیات اجرایی ناحیه صنعتی گزاز خلخال به زودی آغاز می‌شود
محمد اهلی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل در جریان بازدید از ناحیه صنعتی گزاز گفت: حذف بروکراسی‌های زائد اداری در تملک زمین‌های مورد نیاز، زمینه توسعه و ایجاد نواحی صنعتی جدید در استان اردبیل را تسهیل و فراهم خواهد کرد.
 
او ادامه داد: یکی از لازمه‌های ایجاد ظرفیت لازم برای جذب سرمایه گذار، ایجاد و توسعه شهرک‌های صنعتی جدید است که بایستی با ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید، زمینه حضور سرمایه گذاران در استان اردبیل را فراهم کنیم.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل تامین زیرساخت‌های لازم در شهرک‌های صنعتی را از اولویت‌ها و برنامه‌های اصلی شرکت شهرک‌های صنعتی در سال جهش تولید برشمرد و افزود: با انجام کلیه مراحل اداری مربوط به تملک اراضی و تغییر کاربری، ناحیه صنعتی گزاز آماده شروع عملیات اجرایی است که در صورت همکاری اهالی منطقه، به زودی عملیات اجرای آماده سازی آن شروع خواهد شد.
 
اهلی با بیان اینکه کلیه اقدامات مربوط به طراحی و آماده کردن تشریفات اداری مربوط به پیمان سپاری به پایان رسیده است، ادامه داد: برای این منظور مبلغ ۲۰ میلیارد ریال توسط بنیاد علوی به این ناحیه صنعتی اختصاص داده شده است و مقرر گردیده تا فرمانداری این شهرستان نیز مبلغ ۱۰ میلیارد ریال اختصاص دهد.
 
او در ادامه بیان کرد: قرار است واحد صنعتی فروسیلیس توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در ناحیه صنعتی گزاز مستقر شود که در صورت حضور این سرمایه گذار، بخشی از این ناحیه به محل استقرار تولید فروسیلیس اختصاص خواهد یافت.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت صمت و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را توسعه صنعتی مناطق کم‌برخوردار و کمتر توسعه یافته کشور دانست و افزود: با این اقدام، فرصت‌های شغلی برابر در سطح کشور ایجاد شده و تولید صنعت به شهرستان‌های کوچک و مناطق محروم انتقال خواهد یافت.
 
شایان ذکر است ناحیه صنعتی گزاز در جنوب استان اردبیل و در شهرستان خلخال با مساحت ۸۲ هکتار واقع شده است که در فاز نخست، نسبت به احداث ۳۰ هکتار زمین صنعتی موافقت شده است.