رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸

عملیات اجرایی اتصال راه‌آهن پارس‌آباد به آذربایجان آغاز شد - خبر

 

 

عملیات اجرایی اتصال راه‌آهن پارس‌آباد به آذربایجان آغاز شد

استاندار اردبیل از آغاز عملیات اجرایی اتصال راه‌آهن پارس‌آباد به آذربایجان خبر داد.

عملیات اجرایی اتصال راه‌آهن پارس‌آباد به آذربایجان آغاز شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنام‌جو پیش از ظهر امروز در نشست با سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز که به اردبیل سفر کرده است، اظهار داشت: با هماهنگی جهاد دانشگاهی، دانشگاه علوم پزشکی اردبیل سیستم اینترنتی نوبت‌دهی در بیمارستان‌ها و مطب‌های پزشکان اردبیل در حال بررسی است که امیدواریم افرادی که به جهت مداوا به ایران سفر می‌کنند رضایت کامل داشته باشند.
 
وی افزود: با هماهنگی معتبرترین بیمه ایران می‌توانیم بیماران کشور آذربایجان را در مطب‌ها و بیمارستان‌های ایران حمایت کنیم.
 
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه بازار هدف کالاهای تولیدی در استان، همسایگان شمالی به ویژه جمهوری آذربایجان است، تصریح کرد: استان اردبیل بیشترین مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان را دارد و علاوه بر آن اشتراکات فرهنگی،مذهبی، اجتماعی و زبانی باعث شده ارتباط ما با این کشور خوب و حسنه باشد.
 
بهنام‌جو وجود آب گرم‌های معدنی در دامنه بلندترین قله شمالغرب کشور را نعمت بزرگی برای مسافران سلامت برشمرد و افزود: گردشگران سلامت کشور آذربایجان می‌توانند از آب‌های معدنی دارای خاصیت درمانی بسیار، واقع در شهرستان‌های سرعین، مشکین‌شهر، نیر و خلخال بهره‌مند شوند.
 
وی از شروع اتصال عملیات اجرایی راه‌آهن پارس‌آباد به آذربایجان خبر داد و گفت: با اتصال خط ریلی آذربایجان - پارس‌آباد، مطالعات خط ریلی اردبیل به پارس‌آباد نیز تمام شده و در آینده آذربایجان به شبکه سراسری ایران متصل می‌شود.
 
استاندار اردبیل از راه‌اندازی ایکس ری در گمرک بیله‌سوار خبر داد و افزود: با راه‌اندازی این سیستم مشکل ترانزیت حل شده و مراودات اقتصادی افزایش می‌یابد.