سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

عملیات آبرسانی مشگین‌شهر با ۹۰ میلیارد ریال اعتبار شتاب می‌گیرد - خبر

 

 

عملیات آبرسانی مشگین‌شهر با ۹۰ میلیارد ریال اعتبار شتاب می‌گیرد

نماینده مجری طرح آبرسانی به مشگین‌شهر گفت: با ابلاغ ۹۰ میلیارد ریال مالی از محل اعتبارات توازن منطقه ای عملیات اجرایی طرح آبرسانی مشگین‌شهر شتاب می‌گیرد.

عملیات آبرسانی مشگین‌شهر با ۹۰ میلیارد ریال اعتبار شتاب می‌گیرد

حسن کروبیان افزود: این اعتبار بر اساس قانون استفاده از امکانات کشور و توزیع عادلانه و توازن منطقه‌ای اعتبارات مالی با پیگیری‌های مسوولان استان برای طرح آبرسانی مشگین‌شهر اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون آب آشامیدنی شهر مشگین‌شهر از نهر خاتون و رودخانه خیاوچای تامین می‌گردد، گفت: با توجه به اینکه آبگیر و خط لوله انتقال آب از رودخانه خیاوچای نیاز به مرمت دارد مطالعات فنی برای مرمت این تاسیسات و عملیات اجرایی آن انجام می‌شود.

کروبیان به برنامه‌ریزی بلندمدت برای تامین آب آشامیدنی مشگین‌شهر از سد احمد بیگلو اشاره کرد و افزود: این سد در دی ماه سال گذشته همزمان با سفر رییس‌جمهوری به استان اردبیل افتتاح شد و مطالعه آبرسانی از این سد به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر هم پایان یافته و پیمانکار ذیصلاح نیز برای آغاز عملیات اجرایی آن انتخاب شده است.

وی بیان کرد: با تلاش مدیران شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اجرای پروژه‌های مربوط به طرح آبرسانی مشگین‌شهر فعال شده و برای تامین آب آشامیدنی پایدار مشگین‌شهر در افق سال ۱۴۲۵ برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.

کروبیان ادامه داد: طرح آبرسانی به مشگین‌شهر با ۳ پروژه جداگانه با هدف تامین آب شرب و بهداشتی و صنعتی مشگین‌شهر و روستاهای اطراف  تا افق ۱۴۲۵ با پیشرفت فیزیکی ۲۳ درصد در دست اجراست.

نماینده مجری طرح آبرسانی مشگین‌شهر گفت: مهم‌ترین فاز این پروژه انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر است که دارای سه مرحله پمپاژ و ۲۰ هزار مترمکعب مخزن با ظرفیت ۵۰۸ لیتر در ثانیه در مرحله عقد قرارداد با پیمانکار منتخب می‌باشد.