جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

علما پرچمداران هدایت جامعه اسلامی هستند - خبر

 

 

علما پرچمداران هدایت جامعه اسلامی هستند

علما پرچمداران هدایت جامعه اسلامی هستند

علما پرچمداران هدایت جامعه اسلامی هستند

حجت‌الاسلام کاظم معاضدی امشب در مراسم شام غریبان حجت‌الاسلام عادل مولایی از محققان و پژوهشگران برجسته اردبیل در مسجد اعظم این شهر اظهار کرد: در تاریخ اسلام علما، روحانیون و مفاخر علمی و ادبی همواره با سلوک و آثار بی‌بدیل خود سعی کردند تا در هدایت امت اسلامی در مسیر حق و حقیقت گام برداشته و زمینه صلاح و فلاح جامعه را فراهم کنند.

وی نقش عالمان راستین و صادق را در جامعه اسلامی یک نفش ماندگار همراه با الگوگیری برای نسل‌های آینده توصیف کرد و گفت: اگر امروز میراث گران‌سنگ اسلام و ارزش‌های الهی به دست ما رسیده است، همه به برکت مجهادتی است که رهبران صالح، علما، فقها و مراجع عالیقدر در پاسداری از حقانیت دین اسلام نشان داده و در اعماق و رفتار و سلوک خود نمایان کردند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل ادامه داد: بر اساس روایات و احادیث فقدان جامعه از وجود علما و هدایت‌گران صالح ضایعه‌ای بزرگ محسوب می‌شود که با هیچ چیز دیگری قابل جبران نیست.

معاضدی بیان کرد: عالم دانشمند و فقیه وارسته زینت جامعه محسوب می‌شود و ما امروز یکی از این شخصیت‌های وارسته را که خدماتی ارزشمندی را به دارالارشاد اردبیل و هویت دینی و شناساندن جایگاه اصالت منطقه آذربایجان داشته تلاشی خستگی‌ناپذیر انجام داده و توانسته است آثار گران‌سنگی را از خود به یادگار بگذارد.

وی وفات مرحوم حجت‌الاسلام عادل مولایی از پژوهشگران، محققان، ادیبان و چهره افتخارآفرین اردبیل را تسلیت گفت و عنوان کرد: جامه علمی، دانشگاهی و حوزوی ما در حالی چنین شخصیتی را از دست داده که این عالم وارسته با ادب، فروتنی، اخلاص و تلاش خستگی‌ناپذیر در منطقه آذربایجان قفقاز و دیگر مناطق خارج از کشور تلاش‌های زیاد و جدی را برای شناساندن چهره‌های تراز اول، ترویج اندیشه‌ای دینی، اسلامی و شیعی انجام داده است.

در این مراسم که نماینده ولی فقیه در استان اردبیل و مسئولان ارشد استان حضور داشتند مداحی شده و با قرائت فاتحه یاد و خاطره مرحوم حجت‌الاسلام عادل مولایی از مفاخر استان اردبیل گرامی داشته شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مراسم سومین روز درگذشت حجت‌الاسلام مرحوم مولایی قرار است روز یکشنبه 10 آبان ماه در مسجد اعظم اردبیل و همزمان مجلس زنانه در مسجد میرزابخشعلی اردبیل برگزار شود.

صبح امروز در مراسمی پیکر مرحوم حجت‌الاسلام مولایی در شهر قم تشییع و در جوار بارگاه حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد.

ادارات، نهادها و شخصیت‌های مختلف استان اردبیل ضایعه درگذشت حجت‌الاسلام مولایی پژوهشگر، محقق حوزه و دانشگاه و استاد مسلم علوم انساب را تسلیت گفته و با خانواده این مرحوم ابراز همدردی کردند.