جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی در زمره یک درصد برتر دانشمندان جهان - خبر

 

 

عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی در زمره یک درصد برتر دانشمندان جهان

دکتر عزیز حبیبی عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفت.

عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی در زمره یک درصد برتر دانشمندان جهان

معاون پژوهش و فناوری گفت: بر اساس اعلام مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دکتر عزیز حبیبی ینگجه استاد گروه شیمی دانشکده علوم دانشگاه محقق اردبیلی،  بر اساس داده‌های منتشر شده از پایگاه طلایه‌داران علم تامسون رویترز  (ISI)  در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفت.
دکتر ابوالفضل بضاعت‌پور افزود: انتخاب یک درصد برتر دانشمندان برتر جهان در ۲۲ حوزه موضوعی علوم و علوم اجتماعی صورت می‌گیرد و داده‌های مورد استفاده در تحلیل و انتخاب پژوهشگران یک درصد برتر از سامانه شاخص‌های اساسی علم ( ESI) و وب علوم (WOS) استخراج شده است.

او اظهارداشت: شاخص‌های نسبت تعداد کل استنادات به مقالات استناد کننده، تعداد متوسط خود استنادی به ازای هر مقاله و تخصص گرایی در ۱۰ سال اخیر از جمله مواردی است که در شناسایی پژوهشگران تاثیرگذار، مدنظر قرار گرفته است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی ادامه‌داد: دکتر عزیز حبیبی ینگجه از فارغ‌التحصیلان شیمی دانشگاه صنعتی شریف و از پژوهشگران توانمند دانشگاه است که دارای بیش از ۱۹۰ مقاله معتبر علمی و پژوهشی (JCR) ، چندین کتاب تالیفی و ثبت اختراع تایید شده بوده و دارای ضریب بسیار عالی بهره‌وری و تاثیرگذاری علمی (h-index) برابر ۴۲ در WOS می‌باشد.
بضاعت‌پور گفت: ۴۰ درصد از ۳۹ مقاله پراستناد چاپ شده دانشگاه و ۵۰ درصد از ۴ مقاله داغ چاپ شده دانشگاه بر اساس نتایج درج شده در  WOS در ماه می ۲۰۲۰ ، از انتشارات این پژوهشگر است.