جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

عضویت ۶ درصد جمعیت باسواد استان اردبیل در کتابخانه‌های عمومی - خبر

 

 

عضویت ۶ درصد جمعیت باسواد استان اردبیل در کتابخانه‌های عمومی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به عضویت ۶ درصدی جمعیت باسواد اردبیل در کتابخانه‌ها گفت: تلاش و جدیت برین است تا بتوانیم این میزان را افزایش دهیم.

عضویت ۶ درصد جمعیت باسواد استان اردبیل در کتابخانه‌های عمومی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رباب عزیزخانی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل اظهار داشت: توسعه و اشاعه فرهنگ کتابخوانی در سطح استان اردبیل از مهمترین اولویت‌ها و برنامه‌ها بوده که در این راستا برنامه‌ریزی اساسی انجام می‌شود تا بتوانیم به اهداف مورد نظر دست یابیم.
 
وی با اشاره به عضویت 6 درصدی جمعیت باسواد استان اردبیل در کتابخانه‌های عمومی بیان کرد: تلاش و جدیت بر این است تا بتوانیم این میزان را در سطح استان افزایش دهیم تا شاهد حضور هر چه بیشتر علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در مراکز مطالعاتی و کتابخانه‌ای استان باشیم.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل افزود: در سطح استان اردبیل تاکنون 77 باب کتابخانه عمومی احداث شده که با توسعه این مراکز علمی می‌توانیم زمینه‌ساز عضویت و حضور هر چه بیشتر علاقمندان به کتاب و کنابخوانی در کتابخانه‌ها باشیم.
 
عزیزخانی با تاکید بر حمایت از کتابخانه‌های مشارکتی و نهادی در استان تصریح کرد: تجهیز کتابخانه‌های عمومی از مهمترین برنامه‌ها در راستای توسعه علمی استان بوده و در این زمینه انتظار داریم تا شهرداری‌هایی استان در راستای جبران کمبودهای کتابخانه‌ای و نیز راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار اقدامات لازم را انجام دهند.
 
وی کتابخانه مرکزی اردبیل را دارای بیشترین مراجعات دانست و گفت: این کتابخانه حتی مورد استقبال تعدادی از هموطنان در خارج از استان نیز قرار گرفته و تلاش می‌کنیم تا حضور مردم را در سایر مراکز مطالعاتی و کتابخانه‌های استان نیز توسعه و گسترش دهیم.