جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

عضویت ۶۵ هزار کودک در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل - خبر

 

 

عضویت ۶۵ هزار کودک در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل

۶۵ هزار کودک در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل عضو هستند.

عضویت ۶۵ هزار کودک در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هاجر جمادیه مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل امروز در مراسم شب یلدای کودکان اردبیلی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و با هدف تربیت صحیح کودکان می‌بایست فرهنگ بومی به شکل گسترده به کودک آموزش داده شود.

وی افزود: زمانی که آموزه‌های ازاین‌دست در اختیار کودک قرار گرفت، بی‌شک آسیب‌پذیری کودک کاهش خواهد یافت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان به ضرورت توجه خانواده‌ها به این مهم تأکید کرد و افزود: با داستان خوانی، داستان‌گویی و شیوه‌های متنوع والدین می‌توانند نسبت به معرفی آداب و رسوم و فرهنگ بومی اقدام کنند.

جمادیه با ذکر مثالی به آیین‌های شب یلدا اشاره و تأکید کرد: همه‌ساله جشنی با هدف معرفی این آیین ایرانی برای کودکان عضو کانون پرورش فکری برگزار می‌شود.

وی با اشاره به عضویت ۶۵ هزار کودک در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ادامه داد: بی‌شک برگزاری برنامه‌هایی ازاین‌دست در تربیت فکری کودکان مؤثر خواهد بود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همچنین به ضرورت ترویج شادی و نشاط در بین کودکان تأکید و اضافه کرد: برگزاری جشن‌ها فرصتی برای شادی کودک است و به همین دلیل در مناسبت‌های مختلف ایجاد چنین فرصتی دنبال می‌شود.