سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

عضویت ۳۹ هزار نفر نیروی متخصص و تحصیل‌کرده در نظام دامپزشکی کشور - خبر

 

 

عضویت ۳۹ هزار نفر نیروی متخصص و تحصیل‌کرده در نظام دامپزشکی کشور

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: اعضای سازمان نظام دامپزشکی کشور در حدود ۳۹ هزار نفر نیروی متخصص و تحصیل کرده است که ۸۰۰ نفر از این اعضا در استان اردبیل مشغول به فعالیت هستند.

عضویت ۳۹ هزار نفر نیروی متخصص و تحصیل‌کرده در نظام دامپزشکی کشور
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا صفری، رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور بعد از ظهر امروز در نشست مشترک با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: اعضای سازمان نظام دامپزشکی کشور در حدود ۳۹ هزار نفر نیروی متخصص و تحصیل کرده است که ۸۰۰ نفر از این اعضا در استان اردبیل مشغول به فعالیت هستند.
 
وی افزود: استان اردبیل جزو یکی از قطب‌های مهم کشاورزی و دامپروی محسوب می‌شود و حضور همکاران دامپزشکی نقش بسیار موثری در راستای افزایش تولید محصولات دامی و تامین نیاز‌های غذایی جامعه دارد.
 
صفری تصریح کرد: در ملاقات حضوری نیز که با استاندار و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان داشتیم آنان نیز درسال رونق تولید سعی و اهتمام وافری در راستای حمایت از بخش دامپروری استان و سازمان نظام دامپزشکی دارند.
 
وی افزود: با توجه به تحریم‌های بیگانگان در ماه‌های اخیر قیمت بسیاری از نهاده‌ها از قبیل واکسن و دارو‌های دامپزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است به همین دلیل حمایت از فعالان در عرصه دامپزشکی و اعطای وام‌های با بهره کم و تسهیلات حمایتی و تامین سرمایه در گردش می‌تواند نقش بسیار موثری در افزایش فرآورده‌های دامی در استان و کشور داشته باشد.
 
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: قطعا ً این همکاران با تقویت بسته‌های حمایتی دولت از آنان با نشاط‌تر و پرانرژی‌تر قادر خواهند بود به کشور مان خدمت کنند.