جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

عضویت رایگان کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل/ عضویت غیرحضوری برای مقابله با شیوع کرونا - خبر

 

 

عضویت رایگان کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل/ عضویت غیرحضوری برای مقابله با شیوع کرونا

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل از عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در روز پنج شنبه، ۲۹ آبان‌ماه سال‌جاری خبرداد.

عضویت رایگان کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل/ عضویت غیرحضوری برای مقابله با شیوع کرونا
پروانه رضاقلیزاده اظهار کرد: به‌مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی پنجشنبه(۲۹ آبان‌ماه) عموم مردم می‌توانند به‌صورت رایگان به عضویت کتابخانه‌های عمومی اردبیل در آیند.
 
وی با بیان اینکه دوره عضویت در کتابخانه‌ها به‌مدت یک‌سال است، افزود: به‌علت شیوع ویروس کرونا ثبت‌نام به‌صورت غیرحضوری و از طریق سامانه پیامکی ۵۰۰۰۲۹۲۹  صورت می‌گیرد و این فرصت مناسبی برای عضویت در کتابخانه‌ها به جهت استفاده از خدمات و کتب کتابخانه‌های استان است.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل بیان کرد: امیدواریم با اطلاع رسانی و همکاری اصحاب رسانه و همت خود مردم جهت عضویت در کتابخانه‌ها شاهد استفاده تعداد بیشتری از مردم استان از کتاب‌خانه‌های عمومی باشیم.
 
رضا قلیزاده تصریح کرد: اعضایی که سال قبل در هفته کتاب و کتابخوانی عضو کتابخانه‌ها شدند، کارت عضویتشان به‌صورت خودکار تمدید شده و نیازی به مراجعه به کتابخانه‌ها نیست و سایر اعضا در صورت اتمام مهلت کارت می‌توانند از طریق سامانه «سامان» به آدرس SAMANPL.ir جهت تمدید اقدام کنند.
 
وی به برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی در سال‌جاری نیز اشاره کرد و اظهار داشت: برای این هفته برنامه‌های متنوع در نظر گرفته شده که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به مسابقات مختلف کتابخوانی اشاره کرد.
 
مدیرکل کتابخانه‌های استان گفت: تمامی کتابخانه‌های سطح  استان اقدام به برگزاری برنامه‌های متنوع در این هفته خواهند کرد، نشست با فرمانداران، دیدار با امامان جمعه، برگزاری نشست کتابخوان و برگزاری نمایشگاه‌های مناسبتی، مسابقات نقاشی، قصه گویی، نمایشنامه خوانی و نشست فرهنگی در بستر فضای مجازی از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده در این هفته است.