رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

عصر ارتباطات با روابط عمومی حرفه‌ای و پویا توانمند ظاهر می‌شود - خبر

 

 

عصر ارتباطات با روابط عمومی حرفه‌ای و پویا توانمند ظاهر می‌شود

فرماندار شهرستان خلخال گفت: عصر ارتباطات با روابط عمومی حرفه‌ای و پویا توانمند ظاهر می‌شود.

عصر ارتباطات با روابط عمومی حرفه‌ای و پویا توانمند ظاهر می‌شود

علی نظری شیخ احمد عصر امروز در جلسه روابط عمومی با اشاره به میزبانی روابط عمومی استان اردبیل به عنوان اولین میزبان  سمپوزیوم روابط عمومی‌ها در استان اردبیل گفت: عصر ارتباطات با روابط عمومی حرفه‌ای و پویا توانمند ظاهر می‌شود.

وی تصریح کرد: لازمه تحقق یک روابط عمومی پویا و حرفه‌ای به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از مهمترین این عوامل مهارت‌ها و تجارب کارشناسان روابط عمومی آن مجموعه است که در واقع بار اصلی و اجرایی یک روابط عمومی را به عهده دارند.

فرماندار خلخال گفت: امروزه در عصر حاضر ارتباطات اگر چه نگوییم اولین عنصر و اساسی‌ترین اصل مورد نیاز بشر است اما به جرات می‌توان گفت یکی از بنیادی‌ترین دانش‌ها و مهمترین عوامل پیشرفت انسان امروزی و شالوده و اساس دیگر علوم قرن حاضر است.

نظری شیخ احمد افزود: امروز عصر اطلاع‌رسانی است و رابطه‌ای معنادار میان قدرت اطلاع‌رسانی حکومت‌ها با جایگاه آنها در جهان وجود دارد.

وی با اشاره به حساسیت و اهمیت روابط عمومی بیان کرد: در سازمان‌های دولتی داشتن اطلاعات موثق، دقیق و به موقع با توجه به هدف و ساختار بزرگترین سرمایه یک سازمان است و حیات یک سازمان به داشتن یک ارتباط دو سویه درون و برون سازمانی و انجام تبلیغات و کسب اطلاعات به روز و مفید بستگی دارد و اینجاست که لزوم وجود روابط عمومی واقعی در ایستگاه‌های روابط عمومی نمایان می‌شود.

نظری شیخ احمد در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: اگر برای روابط عمومی وظایفی چون اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی، شکل‌دهی به افکار عمومی و ارتقا سطح آگاهی‌های عمومی قایل باشیم وظیفه پاسخگویی به افکار عمومی یکی از مهمترین وظایف این واحد سازمانی است به طوریکه پاسخگویی در برگیرنده و نتیجه تمامی تلاش‌های صورت گرفته روابط عمومی است.

وی ادامه داد: افکار عمومی بزرگترین قدرت نامرئی است که جریان‌های اجتماعی و فرهنگی را به وجود می‌آورد و این جریان‌ها قوی‌تر از هر سیاستی عمل می‌کند به همین دلیل قبل از اجرای هر سیاستی ابتدا باید زمینه پاسخگویی به افکار عمومی را فراهم کرد.

نظری شیخ احمد گفت: روابط عمومی با ارتقا جایگاه پاسخگویی سازمان‌ها به عنصری موثر در جهت شفاف کردن روابط اجتماعی، جلب اعتماد باورهای عمومی، درستگویی، درستکاری، روانی حرکت و چرخش اطلاعات تبدیل می‌شود.

فرماندار خلخال افزود: روابط عمومی‌ها حلقه واسط بین دولت و مردم بوده و یکی از ابزارهای مهم اطلاع‌رسانی به جامعه و اطلاع‌یابی از نظر دیدگاه مردم و انعکاس آن به دولتمردان به شمار می‌روند به عبارت دیگر روابط عمومی‌ها با عملکرد خوب و اثرگذار خود می‌توانند بازیگر نقش خطیر و حساس ایجاد ارتباط فعال و اثربخش بین کارگزاران حکومتی و مردم باشند و فاصله‌ها را کاهش داده و زمینه ایجاد تفاهم و هم‌اندیشی بین مسئولان و مردم را فراهم سازند.

نظری شیخ احمد در ادامه تصریح کرد: روابط عمومی‌ها تصمیم‌گیری‌ها را به سمت منافع عمومی سوق دهند تا در نهایت زمینه تحقق یک جامعه دموکراتیک فراهم شود این نقش روابط عمومی یک نقش کلی در جامعه است که در اجرا وظیفه خطیر سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، عملکردی و دستیابی به هدف‌ها و ارزیابی میزان توفیق یا عدم توفیق آن را به دنبال دارد

وی بیان کرد: با این وصف خوشحالیم که  اولین  سمپوزیوم  روابط عمومی استان در اواخر اردیبهشت ماه سال 95 و با  هدف ارتقا جایگاه روابط عمومی و تقویت جایگاه و تشویق روابط عمومی‌ها در اردبیل برگزار می‌شود که امیدواریم مسئولان، مدیران دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌های شهرستان و مسئولان روابط عمومی آنها با تلاش همه‌جانبه در برگزاری هر چه بهتر و منسجم‌تر این سمپوزیوم در استان همکاری‌های لازم را داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس، فرماندار خلخال اضافه کرد: از دست‌اندرکاران برپایی این سمپوزیوم تقدیر و تشکر کرده و آمادگی دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌های شهرستان خلخال برای همکاری در این جشنواره را اعلام می‌دارم.