جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

عشایر استان اردبیل از کوچ زودهنگام پرهیز کنند - خبر

 

 

عشایر استان اردبیل از کوچ زودهنگام پرهیز کنند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: عشایر این استان برای بهره‌برداری اصولی و جلوگیری از تخریب مراتع ییلاقی عشایر استان از کوچ زودهنگام پرهیز کنند.

عشایر استان اردبیل از کوچ زودهنگام پرهیز کنند
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، شهامت هدایت، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عشایر این استان برای بهره‌برداری اصولی از مراتع و جلوگیری از تخریب آن از کوچ زودهنگام پرهیز کنند.
 
وی افزود: ورود دام به مراتع بدون پروانه مرتع‌داری و یا ورود دام بیشتر از تعداد تعیین شده در پروانه مرتع‌داری جرم محسوب شده و متخلفان به استناد تبصره ۲ ماده ۴۷ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، از طریق مراجع قضایی ذیربط تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.
 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل تشریح کرد: پروانه مرتع‌داری عشایر باید طبق مقررات برای سال جاری تمدید شده باشد و در هنگام استفاده از مراتع، پروانه مرتع‌داری و یا سند قرارداد اجرای طرح را به همراه داشته و در صورت لزوم به مأموران حفاظتی ارائه نمایند.
 
شهامت هدایت تأکید کرد: شورای اسلامی روستا‌ها و بهره‌برداران مراتع موظف هستند ورود دام‌های بدون مجوز به محدوده مراتع خود را به اداره منابع طبیعی تابعه اطلاع داده و یا با شماره تلفن ۱۵۰۴ تماس بگیرند.
 
وی گفت: بر اساس بررسی‌های کارشناسان منابع طبیعی تاریخ ورود دام به مراتع ییلاقی استان اردبیل ۲۰ خرداد ماه تعیین شده است.