سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

عشایر اردبیل مشکل تأمین آب آشامیدنی دارند - خبر

 

 

عشایر اردبیل مشکل تأمین آب آشامیدنی دارند

استاندار اردبیل گفت: تأمین آب آشامیدنی، جاده ارتباطی مناسب و ارتقای خدمات بهداشتی و رفع مشکلات چرای دام عشایر از مهمترین مشکلات عشایر استان است.

عشایر اردبیل مشکل تأمین آب آشامیدنی دارند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنامجو در بازدید از ییلاقات ایل شاهسون در دامنه‌های سرسبز سبلان اظهار داشت: رفع مسائل و مشکلات مربوط به عشایر زحمتکش در ییلاقات دشت سبلان یکی از اولویتهای اساسی مسئولان و دست‌اندرکاران بخش اجرایی است خوشبختانه در این بازدید از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این قشر زحمتکش و تولیدکننده که در سرما و گرما و بارندگی و مشکلات عدیده با حداقل امکانات زندگی در چرخه اقتصادی و تولیدی فعالیت می‌کنند قرار گرفتیم.
 
استاندار اردبیل افزود: برخی از راههای ارتباطی بین ییلاقات و قشلاقات که از وضعیت مطلوبی برخوردار نبودند به‌زودی عملیات مرمت و بهسازی آنها صورت خواهد گرفت تا عشایر در جابه‌جایی احشام و گله خود با مشکل روبه‌رو نشوند.
 
استاندار اردبیل گفت: تمهیدات لازم برای بالا بردن سطح بهداشت و دسترسی آسان آنان به داروهای دامی اندیشیده شده است تا میزان تلفات دام عشایر به حداقل برسد و آنان بتوانند با خیال آسوده و راحت نقش خود را در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به‌بهترین نحو ممکن ایفا کنند.
 
بهنامجو بیان کرد: در برخی از ییلاقات با مشکل آب شرب  و سالم برای خانوار عشایر و احشام روبه‌رو بودیم که در این زمینه تصمیمات مناسبی اتخاذ شد تا بدین وسیله مشکلی از این لحاظ نیز در برخی از ییلاقات نداشته باشیم.
 
وی یادآور شد: همه مسئولان باید دست در دست هم دهیم تا به بهترین نحو ممکن در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی کوشا باشیم و این ثروت خدادادی را با بهره‌برداری اصولی از مراتع برای نسل‌های آینده نیز حفظ کنیم.