سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

عشایر اردبیل با مشکل تامین آب شرب روبه‌رو هستند - خبر

 

 

عشایر اردبیل با مشکل تامین آب شرب روبه‌رو هستند

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل گفت:‌ در حال حاضر عشایر با مشکل تامین آب شرب روبه‌رو هستند و باید طرح‌ها و پروژه‌های مختلف تامین آب آشامیدنی برای عشایر را اجرایی کنیم.

عشایر اردبیل با مشکل تامین آب شرب روبه‌رو هستند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، معرف آذری گفت: ارائه خدمات هر چه بیشتر به قشر تلاشگر و تولیدکننده عشایر از مهمترین اولویت‌ها در سطح استان بوده و تلاش می‌کنیم با جلب مشارکت سایر نهادها و سازمان‌ها در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهیم.
 
وی با اشاره به مشکلات عشایر استان اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر عشایر با مشکل تامین آب شرب روبه‌رو هستند و باید طرح‌ها و پروژه‌های مختلف تامین آب آشامیدنی برای عشایر را اجرایی کنیم تا بتوانیم با بهره‌مندی این قشر از آب آشامیدنی و سالم جلب رضایتمندی آنها را فراهم آوریم.
 
مدیرکل امور عشایر استان اردبیل افزود: در کنار مشکل آب آشامیدنی عشایر استان با وضعیت نامناسب راه‌های عشایری در مناطق ییلاقی و قشلاقی مواجه هستند و عدم تحقق ماده 5 و 13 آیین‌نامه ساماندهی عشایر بر مشکلات عشایر افزوده است و انتظار می‌رود اقدامات در این زمینه افزایش یابد.
 
آذری تحقق یافتن سهم عشایر استان اردبیل از محل عوارض درآمد عمومی و عوارض آلایندگی قانون مالیات بر ارزش افزوده جهت ارائه خدمات به مناطق عشایری و تامین اعتبار برای خرید 10 دستگاه تانکر آبرسان را ضروری دانست و بیان کرد: انتظار می‌رود در زمینه تحقق این امور اقدامات لازم انجام شود.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل نیز در این دیدار با اعلام حمایت از ارائه خدمات به عشایر شاهسون نسبت به حل مشکلات اعتباری عشایر و تامین اعتبار برای خرید 10 دستگاه تانکر آبرسان قول مساعد داد و گفت: در این زمینه تلاش و پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد.
 
داود شایقی عشایر را قشر تولیدکننده دانست و اظهار کرد: این قشر با تولیدات خود رد حوزه‌های مختلف اعم از محصولات لبنی، پروتئینی و صنایع دستی نقش مهمی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دارند و باید تلاش کنیم تا از این قشر حمایت‌های لازم را انجام دهیم.