جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

عزم همگانی برای کاهش اعتیاد به مواد مخدر - خبر

 

 

عزم همگانی برای کاهش اعتیاد به مواد مخدر

دبیر شورای هماهنگی پیشگیری از مواد مخدر استان اردبیل گفت:مبارزه با مواد مخدر تنها وظیفه یک نهاد قانونی نبوده و همه در قبال این آسیب اجتماعی مسؤولیت داریم.

عزم همگانی برای کاهش اعتیاد به مواد مخدر

بهنام بهشتی بعدازظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خلخال اظهار کرد: مبارزه با مواد مخدر تنها وظیفه یک نهاد قانونی نبوده و همه در قبال این آسیب اجتماعی مسؤولیت داریم و تهدیدهای حاضر در جامعه باید به یک فرصت در جهت جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و دور کردن جامعه و خانواده از معضل مواد مخدر تبدیل شوند.

وی افزود: مدارس،دانشگاه‌ها و خانواده‌ها در اولویت پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان در بحث اطلاع رسانی بوده‌اند؛ در وضعیت فعلی بیشترین خطر  نوجوان و دانش‌آموزان را بیرون از محیط خانواده و در اجتماع تهدید می‌کند.

 دبیر شورای هماهنگی پیشگیری از مواد مخدر استان اردبیل تصریح کرد: بیش از ۱۸ هزار نفر در استان در خصوص اعتیاد به مواد مخدر تحت درمان هستند.

 فریدون بابایی، رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خلخال نیز اظهار کرد: در طول ده ماه گذشته با تلاش‌های نیروی انتظامی و سایر همکاران انتظامی و امنیتی در شهرستان خلخال بیش از ۷۰ کیلو مواد مخدر کشف شده است.

فرماندار خلخال بر لزوم هوشیاری مردم در برخورد با سود جویان در جامعه هشدار داد و بیان کرد: بازدیدهای میدانی، سرزده و غیرمنتظره می‌تواند عرصه را بر سوء‌ استفاده کنندگان در  جامعه که به دنبال گسترانیدن سفره مواد مخدر هستند تنگ نماید.