سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

عزاداری تاسوعا در خلخال برگزار شد - خبر

 

 

عزاداری تاسوعا در خلخال برگزار شد

تاسوعای حسینی امسال در خلخال متفاوت از عزاداری‌های سال‌های گذشته برگزار و برغم محدودیت‌های کرونا ، مناطق مختلف این شهرستان به یاد حضرت عباس (ع) و یاران باوفای حسین بن علی (ع) رنگ و بوی حسینی گرفته و غرق در ماتم و عزا شد.

عزاداری تاسوعا در خلخال برگزار شد

هر چند کرونا بر مراسم و آیین‌های عزاداری امسال حسینیان خلخال سایه زده و عزداری‌ها با اعمال محدودیت‌های خاص پیشگیرانه از کرونا برگزار می‌شود، عزاداران واقعی آن حضرت با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی از برگزاری آیین‌های ویژه شب و روز تاسوعا در این شهرستان غافل نمانده و این مراسم را به شکل پسندیده برگزار کردند.

بر اساس یک سنت دیرینه دسته‌های عزاداران حسینی در روز تاسوعا پس از سوگواری در خیابان‌های خلخال به سمت بقعه امامزاده سید دانیال (ع) حرکت کرده و پس از طی مسافت سه کیلومتری این مسیر با پای پیاده در صحن مطهر آن حضرت عزاداری خود را ادامه می‌دادند، ولی امسال با توجه به اطلاعیه ستاد قرارگاه زیستی دسته‌ها در مقابل مساجد محل عزاداری روز تاسوعا را برگزار کردند.

امسال بدلیل شیوع کرونا خیرین از پذیرایی و توزیع نذورات در بین عزاداران و مردم خودداری کرده و اقدام به تهیه بسته‌های غذایی خشک و کمک‌های مومنانه و توزیع آن در بین نیازمندان کردند.
آیین حضور مردم در حسینیه‌ها و اماکن مقدس و شمع گردانی نیز امسال بدلیل پیشگیری از شیوع کرونا به جهت پیشگیری از شیوع کرونا برگزار نشد.