رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

عزاداری بازار - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

عزاداری بازار

تهيه كننده و کارگردان: مهدی صالحی

دستیار تهیه: یوسف پیله ور؛ رضا جباری

تصويربرداران : سعیدی،‌غفاری، آقازاده ، یوسفی، حبیب زاده

صدابرداران: محمد  بدلی

دستیار صدا و تصویر: فرزاد حسن زاده؛ مجید بشکل ؛انصار عزیزی

 

 

عزاداری بازار؛ عنوان برنامه ای است که در ایام ماه محرم هر روز ساعت 20:15 به مدت 30 دقیقه غیر از روز جمعه  از سیمای مرکز اردبیل پخش می شود. 

با توجه به اينكه در استان اردبيل، عزاداری بازار نيز ويژگي خاصّي در عزاداري سرور و سالار شهيدان دارند عزاداری سنتی در بازارتاریخی و قدیمی اردبیل سالیان طولانی انجام گرفته و میگیرد و هر روزیکی  از محلات شش گانه با شعبات خود از روز دوم محرم با نظم وانضباط خوب و آداب و رسوم خاص عزاداري ويژه اي را در راستاي ارادت به امام سوم شيعيان و حماسه قيام عاشورا اجرا مي كنند. برنامه اي با عنوان عزاداري بازار از بازار تاریخی اردبیل جهت به تصوير كشيدن حضور مردم تهيه مي شود .

لذا در این برنامه جهت انعکاس مراسم عزاداری بازار هر روز از یک محله که باشعبات خود در بازار از صبح تا پاسی از شب گذشته در بازار عزاداری می کنن حضور یافته و از دستجات عزاداری( سینه زنی، زنجیرزنی) که هر کدام با شور و حال خاصی برگزار می شود گوشه هایی را ضبط کرده و از شبکه استانی سبلان پخش می کنیم.

ويژگي خاص اين برنامه به تصوير كشيدن شور و حماسه عزاداران بازار و نشان دادن اعتقاد و همبستگي تمامي اقشار و مردم كل شهر مي باشد .

سال تولید: 1398