سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

عدم مهارت و کمبود تجهیزات موجب سقوط کوهنورد اردبیلی شد - خبر

 

 

عدم مهارت و کمبود تجهیزات موجب سقوط کوهنورد اردبیلی شد

دبیر هیئت کوهنوردی شهرستان اردبیل دلیل سقوط کوهنورد اردبیلی را عدم هماهنگی با هیئت کوهنوردی شهرستان و نداشتن مهارت لازم و کمبود تجهیزات عنوان کرد.

عدم مهارت و کمبود تجهیزات موجب سقوط کوهنورد اردبیلی شد

مهدی کیسالائی عنوان کرد: چهار کوهنورد قصد صعود به قله سبلان را داشتند، روز گذشته یکی از آن‌ها دچار حادثه شده و از ارتفاع سقوط کرده و از ناحیه دست و پا دچار شکستگی شده بود.

وی افزود: این کوهنوردان هرم یک را پشت سر گذاشته بودند و در طول مسیر صعود از هرم ۲ به هرم ۳ این حادثه متوجه یکی از این چهار کوهنورد شد که با توجه به اینکه فرد مذکور به منطقه برفی سقوط کرده بود، خوشبختانه دچار آسیب نخاعی و آسیب‌های جدی نشده است، در عملیات امداد و نجات ساعت ۰۲:۰۰ بامداد شنبه عملیات جستجو آغاز و ساعت ۰۳:۴۰ بامداد نیروهای امدادی موفق به شناسایی مصدوم شدند و پس از اقدامات اولیه مصدوم را به آمبولانس هلال‌احمر واقع در آلوارس ساعت ۰۷:۴۵ انتقال و در ساعت ۹:۳۰ به بیمارستان فاطمی اردبیل رساندند.

دبیر هیئت کوهنوردی شهرستان اردبیل با اشاره به اینکه مسیر این کوهنوردان سنگی و صعب العبور بوده، بیان کرد: گذر از این مسیر صعب العبور و سنگی نیازمند تجهیزات تخصصی کوهنوردی است، لذا کمبود تجهیزات موجب آسیب رسیدن به این کوهنورد شده است.

کیسالائی عنوان کرد: پس از وقوع حادثه ۲ نفر از کوهنوردان نزد مصدوم مانده و یک نفر برای امدادرسانی به هیئت کوهنوردی مراجعه می‌کند و بلافاصله تیم‌های امداد هلال احمر اردبیل و تیم هفت نفره هیئت کوهنوردی شهرستان متشکل از رئیس هیئت، دبیر و پنج نفر کوهنورد متخصص به محل حادثه اعزام شد.