سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی حق‌الناس را ضایع می‌کند - خبر

 

 

عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی حق‌الناس را ضایع می‌کند

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: در شب یلدای امسال حتی اگر یک نفر رعایت نکند بیماری کرونا را به چندین نفر دیگر انتقال خواهد داد و این زنجیره انتقال تعداد مبتلایان را روز به روز افزایش داده و در نامه اعمال انسان نوشته می‌شود.

عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی حق‌الناس را ضایع می‌کند
، آیت‌الله سید حسن عاملی پرستاران را قهرمانان روزهای کرونایی عنوان کرد و اظهار داشت: بزرگترین هدیه ما در قبال زحمات شبانه روزی پرستاران عدم شرکت در مهمانی های شب یلدا است.
 
  وی با تبریک فرارسیدن ولادت با سعادت حضرت زینب سلام الله علیها به شخصیت والا و تأثیرگذار این بانوی قهرمان در طول تاریخ اسلام اشاره کرد و گفت: حضرت زینب (س) نماد مقاومت و فداکاری و اعجوبه درایت و کیاست است و بلاغت و فصاحت کلام این بانوی بزرگ در تاریخ را مثال زدنی و برگرفته از علم لدنی او می‌دانند به طوری که خطبه‌های تکرار نشدنی حضرت زینب در کوفه و بغداد پرچم مقدس اسلام را برافراشته نگه داشته است.
 
نماینده ولی فقیه در استان شخصیت و منش ناب حضرت زینب(س) را همچون گوهری ارزشمند و الگویی کامل برای شناخت اسلام دانست و اظهار کرد: این بانوی فداکار اسلام در خانواده مقدس و نمونه‌ای متولد و تربیت شده است که هم پدر و هم مادر جایگاه والایی در نزد خداوند داشته‌اند و حتی در احادیث آمده است هنگام ولادت این بانوی بزرگوار اسلام حضرت جبرئیل نزد پیامبر اکرم (ص) آمده و فرموده است خداوند به ذات مقدس و شأن و منزلت روشن او نام زینب را بر این نوزاد برگزیده است.
 
امام جمعه اردبیل ایستادگی و تقوای حضرت زینب(س) را در حادثه کربلا و دوران اسارت ستودنی عنوان کرد و افزود: تربیت در مکتب اسلام و پیروی از سیره و سنت پیامبر و اهل بیت بود که این بانوی بزرگوار را در برابر ناملایمات و حوادث تلخ روزگار استوار و محکم ساخت و اگر فداکاری‌ها و درایت حضرت زینب (س) در تاریخ نبود تربیت شیعیان و شکل‌گیری احکام و مراجع در دوره امام باقر (ع) و امام جعفر صادق (ع) شکل نمی‌گرفت.
 
وی در ادامه با تبریک روز پرستار به تمامی پرستاران و کادر درمان، این عزیزان را قهرمان روزهای کرونایی عنوان کرد و گفت: شغل پرستاری شغلی مقدس و جهادی عظیم است که خداوند به پرستاران عنایت کرده که به راستی توصیف و قدردانی از فداکاری و جان فشانی‌های بزرگ و مستمر این زحمت‌کشان در دوران کرونا از قلم‌ها و زبان‌ها بر نمی‌آید.
 
عاملی بهترین هدیه مردم در روز پرستار را دوری از تجمعات و دور همی‌های شب یلدا دانست و افزود: مردم استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های اعلام شده توسط ستاد ملی کرونا به خالی نگه داشتن تخت‌های بیمارستان و قطع زنجیره کرونا کمک کرده و با این کار دین خود را به پرستاران و کادر درمانی تلاش گر ادا کنند.