جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

عدم تکمیل چندین پروژه عمرانی اردبیل به دلیل کمبود منابع مالی - خبر

 

 

عدم تکمیل چندین پروژه عمرانی اردبیل به دلیل کمبود منابع مالی

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه چندین طرح و پروژه عمرانی استان اردبیل به علت کمبود منابع مالی با گذشت سال‌ها همچنان تکمیل نشدند، گفت: برای رفع محرومیت و رونق تولید به رشد زیرساخت‌ها و تکمیل طرح‌های عمرانی نیازمندیم.

عدم تکمیل چندین پروژه عمرانی اردبیل به دلیل کمبود منابع مالی
اکبر بهنام‌جو با اشاره به اینکه وجود چندین طرح و پروژه عمرانی نیمه تمام در استان به علت کمبود منابع مالی با گذشت سال‌ها همچنان تکمیل نشدند، اظهار کرد: برای رفع محرومیت و رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار به رشد زیرساخت‌ها و تکمیل طرح‌های عمرانی نیازمندیم و انتظار داریم نهادهای عمومی غیر دولتی، به ویژه نهادهای اقتصادی زیر نظر مقام معظم رهبری حجم سرمایه گذاری‌ها و فعالیت‌های خود در استان اردبیل را افزایش دهند.
 
وی تکمیل طرح‌های آبرسانی و احداث شبکه‌های انتقال آب سدهای در دست اجرا و تکمیل شده استان؛ توسعه شبکه بزرگراهی؛ افزایش بسترهای گردشگری و گسترش کشاورزی با ارزش افزوده بالا را از اولویت‌های جذب سرمایه نهادهای تحت نظر مقام معظم رهبری برشمرد و افزود: از رئیس گروه اقتصادی دفتر معظم‌له تقاضامندیم تا در سریع‌ترین زمان ممکن شاهد افزایش قابل توجه حجم سرمایه گذاری‌ها با توجه ویژه به استان اردبیل باشیم.
 
علی آقامحمدی، رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری نیز در این دیدار ضمن اعلام نظر مساعد مجموعه اقتصادی تحت نظر مقام معظم رهبری برای گسترش همکاری‌ها و مشارکت در امور توسعه‌ای استان اردبیل از تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری بر رعایت عدالت در توزیع منابع بین استان‌ها و توجه بیشتر به مناطق کمتر توسعه یافته خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، در پایان مقرر شد واحدهای سرمایه گذاری مرتبط با دفتر اقتصادی نسبت به بررسی و افزایش همکاری‌ها با استان اردبیل اقدام کرده و حجم سرمایه‌گذاری‌ها در این استان را افزایش دهند.