جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

عامل انتشار تصاویر شکار در فضای مجازی در اردبیل دستگیر شد - خبر

 

 

عامل انتشار تصاویر شکار در فضای مجازی در اردبیل دستگیر شد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اردبیل از شناسایی و دستگیری یک نفر متخلف زیست محیطی از طریق رصد تصاویر منتشر شده شکار پرنده در فضای مجازی خبر داد.

عامل انتشار تصاویر شکار در فضای مجازی در اردبیل دستگیر شد
هاشم میرزانژاد افزود: فضای مجازی توسط یگان حفاظت محیط زیست رصد و پایش می‌شود و با همکاری پلیس فتای استان عامل انتشار تصویر شکار چهار قطعه پرنده دراج در فضای مجازی شناسایی، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.
 
وی با بیان اینکه پخش تصاویر شکار و صید پیگرد قانونی دارد و با همکاری پلیس فتای استان با انتشاردهندگان تصاویر شکار و خرید و فروش گونه حیات وحش در فضای مجازی برخورد می‌شود، اظهارداشت: انتشار تصاویر شکار و صید و بازتاب این عمل غیرقانونی و غیرمحیط زیستی در فضای مجازی که گاهی موجب تشویق سایر افراد به انجام تخلفاتی از این قبیل می‌شود، تخلف است.
 
او از مردم خواست در صورت اطلاع و یا مشاهده انتشار تصاویری در زمینه شکار و صید حیات وحش استان در فضای مجازی، موضوع را به این اداره کل یا ادارات حفاظت محیط زیست از طریق سامانه ارتباطات مردمی ۱۵۴۰ اطلاع‌رسانی کنند تا در اسرع وقت اقدامات لازم توسط یگان حفاظت محیط زیست و اداره حقوقی این اداره کل صورت گیرد.
 
استان اردبیل به دلیل شرایط خاص اقلیمی و جغرافیایی برای انواع گونه‌های گیاهی و جانوری زیستگاه مستعدی است، در این استان ۳۵۳ گونه جانوری اعم از پرندگان، جانوران وحشی، دوزیستان، ماهیان و مارها در اکوسیستم‌های آبی و خشکی شناسایی شده که این موضوع غنای تنوع زیستی استان را نشان می‌دهد.