رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

ظرفیت تولید فرش مددجویان کمیته امداد بی‌نظیر است - خبر

 

 

ظرفیت تولید فرش مددجویان کمیته امداد بی‌نظیر است

استاندار اردبیل گفت: ظرفیتی که مددجویان کمیته امداد در تولید فرش دارند، با رج‌شمار بالا و کیفیت مناسب بی‌نظیر است.

ظرفیت تولید فرش مددجویان کمیته امداد بی‌نظیر است

مجید خدابخش اظهار کرد: روستاهای استان اردبیل از خمس گرفته تا برندق و روستاهای شمال استان اردبیل از توانمندی بسیار بالایی در عرصه تولید بهره‌مند هستند.

وی با بیان اینکه در روستای خمس یکی از سرمایه‌گذاران هتلی را راه‌اندازی کرده که به صورت ویژه و خاص میهمانانی را از مناطق مختلف کشور به این منطقه آورده و غذاهای طبیعی به آنها عرضه می‌کند، تصریح کرد: ما باید در عرضه عسل، مربای گل محمدی و دیگر محصولات سنتی مردم منطقه به نحوی عمل کنیم تا زمینه ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای خود روستاییان فراهم آید.

استاندار اردبیل به ضرورت توسعه راه‌های مواصلاتی به ویژه محور خلخال ـ ماجولان ـ شال گفت: قطعاً راه‌اندازی این مسیر می‌تواند محور گردشگری را بیشتر تقویت کند.

خدابخش با بیان اینکه بسیج سازندگی با فعالیت‌های گسترده در مناطق روستایی زمینه اشتغال یک‌هزار و 800 نفر را در بخش تولید صنایع تبدیلی، تکمیلی، کوچک و متوسط فراهم کرده است، افزود: خود کمیته امداد نیز برای یک‌هزار نفر اشتغال مولد ایجاد کرده است.

وی به توانمندی تولید محصولات متنوع در برندق خلخال در تولید زعفران و بادام زمینی اشاره کرد و ادامه داد: با تغییر الگوی کشت شاهد پرداخت تسهیلات با نرخ سود چهار درصد برای تعاونی‌های کارآفرینی در این حوزه هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، خدابخش این حرکت‌ها را تقویت جبهه اقتصاد مقاومتی اعلام کرد و گفت:‌ تولید فرش و محصولات متنوع صنایع دستی در روستاها از سوی مددجویان کمیته امداد ظرفیت بی‌نظیری را ایجاد کرده به طوری که با تولید سالانه 30 هزار متر مربع فرش و قالی آن هم با کیفیت بی‌نظیر تلاش بر افزایش این توانمندی‌هاست.