سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

ظرفیت‌های استان اردبیل در بازنگری طرح جامع گردشگری لحاظ می‌شود - خبر

 

 

ظرفیت‌های استان اردبیل در بازنگری طرح جامع گردشگری لحاظ می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: همه ظرفیت‌های استان برای رونق بخشی صنعت گردشگری در بازنگری طرح جامع مورد توجه قرار می‌گیرد.

ظرفیت‌های استان اردبیل در بازنگری طرح جامع گردشگری لحاظ می‌شود

 نادر فلاحی افزود: برای توسعه صنعت گردشگری در استان نیازمند بازنگری در طرح جامع گردشگری هستیم.

او با اشاره به واگذاری اجرای بازنگری طرح جامع گردشگری استان اردبیل به جهاد دانشگاهی استان گفت:‌ با بازنگری این طرح و شناسایی فرصت‌های گردشگری می‌توانیم در راستای رفع مشکلات در این حوزه گام برداریم.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل ادامه‌داد: تمامی قابلیت‌های موجود در استان در حوزه‌های مختلف فرهنگی، سلامت، تاریخی، طبیعی، گردشگری مجازی، گردشگری ورزشی، گردشگری غذا، آیین‌های عزاداری که شهرت جهانی دارد باید در بازنگری این طرح مورد توجه قرار گیرد.
فلاحی در مورد ظرفیت‌های گردشگری اردبیل برای سرمایه‌گذاری بیان‌کرد: این ظرفیت‌ها باید به نحوی اساسی برای سرمایه‌گذاران معرفی شوند چرا که برخی سرمایه‌گذاران راغب به فعالیت در استان هستند اما نمی‌دانند در چه زمینه‌هایی سرمایه‌گذاری کنند.
او با بیان اینکه برخی ظرفیت‌های استان در راستای رونق گردشگری اردبیل مغفول مانده ، تصریح‌کرد: به عنوان مثال در شهرستان سرعین تنها در حوزه آب‌های گرم سرمایه‌گذاری انجام شده و پروژه‌های جاذب گردشگری که تمامی اقشار بتوانند از آن بهره‌مند شوند، تعریف نشده است.
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با بیان اینکه نقاط ضعف سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری اردبیل احصا و شناسایی شده است، گفت: درصدد هستیم به طور ریشه‌ای مشکلات در این حوزه را حل کنیم.