جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

طلاق در استان اردبیل ۱۲ درصد افزایش یافت - خبر

 

 

طلاق در استان اردبیل ۱۲ درصد افزایش یافت

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: بر اساس آمارهای موجود امسال میزان طلاق در بین زوج‌های این استان ۱۲ درصد افزایش یافته است.

طلاق در استان اردبیل ۱۲ درصد افزایش یافت

شهرام رسولی افزود: هم‌اکنون میانگین طلاق در استان ۲.۴ در هزار بر اساس جمعیت است که میانگین این آمار در کشور ۲.۲ در هزار است.

وی اظهارکرد: در هشت ماه سال گذشته ۲ هزار و پنج فقره طلاق در استان اتفاق افتاده که این میزان در هشت ماه سال جاری به ۲ هزار و ۲۵۴ فقره افزایش یافته است.

رسولی گفت: در سال جاری بطور متوسط هر روز ۹ مورد طلاق ثبت می‌شود که میانگین سنی افراد طلاق گرفته برای مردان ۳۶ و برای زنان ۳۰ سال برآورد شده است.

وی افزایش میزان ازدواج در استان اردبیل را یادآور شد و گفت: امسال هفت هزار و ۷۹۱ فقره ازدواج در استان ثبت شده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل ادامه داد: در هشت ماه سال جاری ۱۲ هزار و ۵۳ فقره ولادت در استان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸.۹ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: بطور متوسط هر روز ۴۹ مورد و هر ساعت ۲ مورد ولادت در استان ثبت می‌شود که ۹۹ درصد ولادت‌ها در مهلت قانونی ثبت می‌شود و موردی هم از زوجین در ثبت ولادت به تاریخ ۹۹.۹.۹ در استان درخواست نشده است.

رسولی میزان فوتی‌های استان در هشت ماه سال جاری را ۶ هزار و ۳۱۰ نفر اعلام کرد و گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۶.۵ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل با بیان اینکه در کنار کاهش زاد و ولد جمعیت سالمندی این استان نیز در حال افزایش می‌باشد، گفت: پیش‌بینی شده تا ۲۰ سال آینده آمار سالمندان استان از حدود ۱۰۰ هزار نفر کنونی به ۳۵۰ هزار نفر برسد.

وی اضافه‌کرد: بر اساس آمارهای موجود جمعیت استان از نظر میانگین و هرم سنی به سمت پیری در حال حرکت است و برای جلوگیری از این آسیب باید تدابیری جدی اتخاذ شود.