جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

طرح گردشگری خلخال با حفظ فضای سبز اجرا شد - خبر

 

 

طرح گردشگری خلخال با حفظ فضای سبز اجرا شد

سرپرست اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی خلخال گفت: مجموعه قصرهای چوبی در منطقه ازناو این شهرستان تنها طرح گردشگری منطقه است که با حفظ کامل فضای سبز و درختان موجود در داخل محل اجرای طرح اجرا شد.

طرح گردشگری خلخال با حفظ فضای سبز اجرا شد

علی درویشی افزود: برای نخستین بار این طرح گردشگری بدون وارد شدن هرگونه لطمه به ساختار قبلی فضای سبز موجود داخل طرح شامل چمن و درختان سیب باغ میوه اجرا شده است.

وی اظهارداشت: مجموعه بوم‌گردی ، اقامتی و خدماتی قصرهای چوبی برادان شاد در منطقه ازناو شامل ۱۴ دستگاه سوییت دوطبقه چوبی ، پنج دستگاه vip سالن نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری ، رستوران و کافی شاپ در سه طبقه در زیربنایی به مساحت  ۸۵۰ مترمربع و در باغی به مساحت هفت هزار مترمربع  است که بدون تخریب و دستکاری در فضای سبز و بریدن درختان با صدور مجوز از سوی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح تاکنون ۱۸۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری از سوی سرمایه‌گذار بخش خصوصی مجری طرح هزینه شده، گفت: پیش از این با پرداخت تسهیلات بانکی به سرمایه‌گذار مجموعه بوم‌گردی قصرهای چوبی ازناو  زمینه تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه‌ فراهم شده است.

درویشی اظهارداشت: پروژه‌های زیرساختی از جمله تامین آب ،برق و گازرسانی برای راه‌اندازی و افتتاح این مکان بزرگ گردشگری از محل اعتبارات میراث فرهنگی انجام شده و با رفع  نواقص زیرساختی این پروژه بزرگ گردشگری در دهه فجر سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید.

سرپرست اداره  اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی خلخال گفت: علاوه بر این طرح  پنج مجموعه اقامتی گردشگری شهری و روستایی خلخال در سال جاری بهره‌برداری می‌شود.