جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

طرح کمک مومنانه نیکوترین عبادت در ماه مبارک رمضان است - خبر

 

 

طرح کمک مومنانه نیکوترین عبادت در ماه مبارک رمضان است

امام جمعه بیله‌سوار مغان گفت: ماه مبارک رمضان فضایل و اجر و پاداش‌های فراوانی دارد، اما از همه این‌ها مهم‌تر که توسط تمامی معصومین (ع) نیز سفارش شده اطعام و اکرام نیازمندان و فقرا است و در این ماه باید طرح کمک مومنانه مورد توجه جدی باشد.

طرح کمک مومنانه نیکوترین عبادت در ماه مبارک رمضان است
حجت‌الاسلام عزیزی در جلسه طلایه‌داران تبلیغ بیله‌سوار افزود: طرح کمک مومنانه با هدف حمایت از قشر آسیب‌دیده از کرونا و نیازمندان اجرایی شده و روحانیون در کنار خیرین از پیشگامان این طرح هستند.
 
وی همچنین بیان‌کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت عدم برپایی تجمع در جامعه باید استفاده از فرصت شبکه‌های مجازی معنویت را بیش از گذشته در بطن جامعه بویژه در ماه رمضان نشر داد.
 
وی اضافه‌کرد: استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ماه رمضان باید مورد توجه روحانیون قرار گیرد و با تشکیل گروه‌ها و کمپین‌ها،  خانه‌ها را به کانون‌های قرآنی تبدیل کرد.
 
یوسف اختری ،فرمانده سپاه شهرستان بیله‌سوار هم در این همایش گفت: در راستای تحقق منویات مقام عظمای ولایت مبنی بر کمک مومنانه بر نیازمندان سپاه در این شهرستان  اقدامات مربوط به ساماندهی هدایای اقشار مختلف برای کمک به آسیب‌دیدگان از بیماری کرونا را در دستور کار خود قرارداده است.
 
وی اظهارداشت: رزمایش کمک مومنانه تمرین همدلی و همکاری و هماهنگی در راستای یک کار خداپسندانه و حل مشکلات انسان‌هایی است که بر اثر بیماری کرونا آسیب دیده‌اند لذا همه باید احساس مسوولیت کرده و این کار را جدی بگیریم.
 
او افزود: در این رزمایش بسته‌های حمایتی نقدی به صورت هدفمند و اولویت‌دار با همکاری روحانیون و بسیج مردمی و خیرین شهرستان و ادارات به اقشار مستضعف جامعه رسانده می‌شود.
 
اختیار گفت: این کمک‌ها پیش از این نیز انجام می‌شد بطوریکه تاکنون پنج هزار بسته کمک معیشتی، بهداشتی از طریق سپاه با همکاری مردمی به برخی از اقشار شهرستان اهدا شده است.