جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

طرح کرونا و حمایت از سالمندان آسیب پذیر(کسا) در اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

طرح کرونا و حمایت از سالمندان آسیب پذیر(کسا) در اردبیل اجرا می‌شود

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل از اجرای طرح کرونا و حمایت از سالمندان آسیب پذیر(کسا) در سطح استان اردبیل خبر داد.

طرح کرونا و حمایت از سالمندان آسیب پذیر(کسا) در اردبیل اجرا می‌شود

سعید جوادزاده افزود: این طرح ابتکاری جمعیت هلال احمر استان اردبیل با هدف ترویج فرهنگ نوعدوستی، حمایت از سالمندان آسیب پذیر و مقابله با ویروس کرونا برگزار می‌شود.

وی با اشاره به مراحل اجرای این طرح تصریح کرد: هماهنگی تیم سحر (سازماندهی حمایت‌‌ های روانی و اجتماعی پس از بلایا) جهت ارائه خدمات بشردوستانه و حمایت‌های روانی به صورت غیرحضوری، شناسایی سالمندان آسیب پذیر، تهیه بسته‌های بهداشتی و غذایی، ایجاد ارتباط با سالمندان به منظور دلجویی و گوش دادن به حرف دل آن‌ها به صورت تلفنی و تحویل بسته‌های حمایتی و بهداشتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله مراحل اجرای طرح کسا است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل اضافه کرد: جمع آوری سخنان پندآموز سالمندان و آموزش غیرحضوری برای سالمندان جهت پیشگیری از ویروس کرونا از دیگر اقدامات در این طرح است.

جوادزاده با بیان اینکه اسم این طرح از حدیث کسا برگرفته شده است، تصریح کرد: این طرح در ماه شعبان و در شعبات جمعیت هلال احمر استان اردبیل اجرا شده و می‌شود.