جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

طرح پایاب سد خداآفرین به بیش از 2 هزار نفر شغل ایجاد کرده است - خبر

 

 

طرح پایاب سد خداآفرین به بیش از 2 هزار نفر شغل ایجاد کرده است

استاندار اردبیل گفت: طرح پایاب سد خدا آفرین از ماندگارترین طرح های دولت تدبیر و امید در این استان می باشد که سبب ایجاد دگرگونی های مثبت در منطقه خواهد شد.

طرح پایاب سد خداآفرین به بیش از 2 هزار نفر شغل ایجاد کرده است

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مجید خدابخش در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اردبیل افزود: با اجرا و بهره برداری از این طرح بیش از 62 هزار هکتار از زمین های دیم جلگه حاصلخیز مغان به آبی تبدیل می شود و هم اکنون نیز برای بیش از 2 هزار و 500 نفر شغل ایجاد کرده است.
 
وی اظهار کرد: از سوی دیگر بهره برداری از این طرح در آینده نیز ضمن ایجاد چند هزار فرصت شغلی جدید با سرعت دادن به تولید انواع محصول های مهم کشاورزی بطور یقین رونق و پیشرفت اقتصادی منطقه را به دنبال خواهد داشت.
 
استاندار اردبیل همچنین با بیان اینکه فقط با خرید و تهیه ملزومات و تجهیزات اجرای این طرح بازار مهمی برای کالاها و محصول های واحدهای تولیدی کشور و استان اردبیل ایجاد شده افزود: برای حمایت از کارخانه ها و تولیدکنندگان بومی به تمام مدیران ارگان ها و اداره های ذیربط استان اردبیل سفارش شده که ملزومات مورد نیاز آن را از کارخانه های بومی خریداری کنند.
 
خدابخش با اشاره به عظمت طرح اراضی پایاب سد خدا آفرین تشریح کرد: فقط سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل معادل 10 هزار میلیارد ریال در اجرای این طرح و خرید ملزومات آن هزینه می کند.
 
وی همچنین از برنامه استانداری اردبیل برای حمایت از پیمانکاران بومی خبر داد و بیان کرد: به همین منظور در شورای فنی این استان قرار شد که برای هر یک از پیمانکاران بومی 15 امتیاز تعلق بگیرد تا بدینوسیله برایشان کسب و کار فراهم شود.